Действащият шампион в НБА Кливланд Кавалиърс претърпя тежка загуба в гостуването си на Маями Хийт. "Горещите" спечелиха срещата във Флорида със 120:92.

Треньорът на Кавс Тайрън Лю даде почивка на ЛеБрон Джеймс и Кайри Ървинг, а Маями се възползва от това и на почивката водеше с 16 точки разлика, за да я доведе до 28 в края. Горан Драгич стана най-резултатен за домакините с 23 точки, а Хасан Уайтсайд завърши с дабъл-дабъл - 20 точки и 13 борби. За гостите Ченинг Фрай реализира 21 пункта.

Хюстън Рокетс победи Мемфис Гризлис със 123:108 у дома. Лидерът на "ракетите" Джеймс Хардън стана автор на дабъл-дабъл (33 точки + 11 асистенции), както и съотборникът му Клинт Капела (24 т. + 11 борби). За гостите Майк Конли вкара 23 т.

Сан Антонио Спърс се наложи над Минесота Тимбъруулвс с 97:90 и предсрочно си осигури място в плейофите. Кауай Ленърд от тима на "шпорите" отбеляза 34 точки и овладя 10 борби, с дабъл-дабъл завърши и Ламаркъс Олдридж - 18 т. и 10 борби. За гостите Рики Рубио оформи трипъл-дабъл (11 точки, 13 борби и 10 асистенции), който е 79-и за него в редовния сезон, а с това подобри рекорда в Асоциацията от сезон 1988/89.

Сан Антонио с 48-ата си победа от 61 срещи си гарантира място в плейофите за 20-и пореден път, подобрявайки собствения си рекорд. Тексаският отбор от 1998 г. неизменно попада в плейофите и пет пъти става шампион в НБА (1999, 2003, 2005, 2007, 2014).