Гардът на Голдън Стейт Уориърс Крис Пол ще бъде опериран следващата седмица заради фрактура на лявата ръка. Той получи травмата при победата със 113:109 над гостуващия Детройт Пистънс миналата нощ.

Все още не е ясно кога 38-годишният Пол ще се завърне на игрището, но вероятно това ще стане през този сезон.

Пол, който има вече 19-годишна кариера в НБА, получи контузията при оставащи 6:06 минути на третата четвърт, когато се сблъска с Джейдън Айви от Пистънс.

"Чувствам се толкова зле заради Крис. Знам, че е имал няколко операции на ръката преди. Видях го да я държи и веднага се притесних. Трябва да продължим да играем добре без него", каза треньорът на Уориърс Стив Кър след мача.

Пол доста често получава травми на ръцете - той е имал пет наранявания на лявата и шест на дясната. Баскетболистът също е претърпял четири операции на ръката или китката, включително на лявата си китка след финалите на НБА през 2021 година.

В 31 мача преди петък Пол има средни показатели от 9.0 точки, 7.3 асистенции и 27.7 минути в първия си сезон с Голдън Стейт. /БТА