САЩ започна с убедителна победа похода си към пета поредна олимпийски титла. "Янките" се наложиха със 110:84 (25:20, 33:29, 26:16, 26:19) над Сърбия в зала "Пиер Мороа" в Лил.

Срещата започна лошо за "Дрийм тийма", който губеше с 2:10 в началото. Възпитаниците на Стив Кър обаче набързо поведоха с 14:12, след което имаха аванс от 25:20 след първите 10 минути.

Gulliver/GettyImages
11 снимки

Във втората четвърт авансът на американците на няколко пъти стана 10 точки, като полувремето дойде при 58:49 в полза на "янките". Второто полувреме беше изцяло под контрола на американския тим, който стигна до убедителните успех -110:84.

Страхотно включване имаше контузения доскоро Кевин Дюрант. Той завърши първото полувреме с 21 точки без пропуск - 8/8 стрелба от игра, включително 5/5 от тройката. През втората част добави още две точки към актива си. ЛеБрон Джеймс вкара 21 точки, а Джрю Холидей завърши с 15 пункта. Девин Буукър остана с 12 точки, а Стеф Къри вкара 11. За САЩ участие в мача не взеха Джейсън Тейтъм и Тайрийз Халибъртън.

За Сърбия Никола Йокич вкара 20 точки, а Богдан Богданович завърши с 14 пункта.