Германецът Дирк Новицки стана шестият играч в Националната баскетболна асоциация с над 50 хиляди игрови минути, но не успя да помогне на Далас да избегне поражението от домакина Лос Анджелис Клипърс със 101:104.

Новицки достигна до границата в седмата си минута на полето в двубоя, с което се присъедини към лидера Карим Абдул-Джабар (57446), Карл Малоун, Кевин Гарнет, Джейсън Кид и Елвин Хейс.

Германецът записа общо 25 минути в двубоя с 12 точки и 6 борби.

Далас изглеждаше близо до победата, след като взе аванс от 101:91 преди последните пет минути, но със сeрия от 13 безответни точки Клипърс стигна до обрата.

Данило Галинари завърши с рекордните си за сезона 28 точки за домакините, а Тобиас Харис допринесе с 19 за четвъртия успех в последните пет мача на тима.

Уесли Матюс беше най-резултатен за Далас с 23 точки.

Блейк Грифин се отличи с 21 точки, 9 борби и 6 асистенции, а Детройт записа четвърта последователна победа в лигата след 111:91 над гостуващия Портланд.

Андре Дръмънд добави 17 точки и 17 борби.

За гостите с 20 точки най-резултатен беше Деймиън Лилард.

Осем баскетболисти на Вашингтон завършиха с двуцифрен актив при успеха над Индиана със 111:102.

Най-добър за петата поредна победа на столичани беше Брадли Бийл с 21 точки, а Макрийф Морис допринесе с 11 точки и 10 борби.

Боян Богданович наниза 29 точки за домакините, но това не беше достатъчно.

Орландо изненада домакина Маями със 111:109 и се измъкна от дъното на класирането в лигата.

Гостите записаха 16-а победа в 52-и си мач за сезона след 20 точки на Марио Хезоня.

За Маями Джош Ричардсън също вкара 20 точки, а Хасан Уайтсайд завърши с 19 точки и 14 борби. Домакините можеха да изравнят в края на Ричардсън и Тайлър Джонсън направиха пропуски в последната атака.

Резервата Родни Хууд наниза 30 точки, а Юта спечели за шести път поред след 133:109 срещу домакина Ню Орлиънс.

Рики Рубио дабави 20 точки и 11 асистенции, а Руди Гобер завърши с 19 точки и 10 борби за гостите.

Джру Холидей вкара 28 точки за Ню Орлиънс.

Сакраменто навакса изоставане от 21 точки преди почивката и стигна до победата срещу гостуващия Чикаго със 104:98.

Шестима играчи на домакините записаха двуцифрен актив, а с 15 точки най-резултатен беше Бодган Бодганович.