Баскетболният отбор на Барселона продължава с възхода си в последните седмици. Каталунците постигнаха впечатляваща победа в Евролигата, след като победиха лидера в класирането и фаворит за титлата ЦСКА Москва с 85:72 (25:17, 22:25, 19:13, 19:17).

За Барса това бе четвърта поредна победа, а случайно или не, възходът на тима е свързан със завръщането на паркета на българския национал Александър Везенков.

И в мача срещу ЦСКА Везенков получи солидно игрово време. За близо 18 минути игра Везенков реализира 5 точки като бе 2/4 при стрелба от две точки и 1/1 от фаул. Българинът се отличи още в 4 борби, 3 от които в отбрана, както и една асистенция. Като цяло Барселона изигра един от най-добрите си мачове и през цялото време надиграваше съперника и трупаше солидна преднина.

Петима баскетболисти на каталунците завършиха с двуцифрен брой точки като най-резултатен бе Петери Копонен с 13 точки, следван от играча на мача Тома Юртел с 12, Пиер Ориола с 11, Адам Ханга и Хуан Карлос Наваро с 10. За ЦСКА над всички бе Нандо Де Коло с 23 точки. 10 добави Кайл Хайнс.

В класирането ЦСКА остава лидер с 12 победи и 4 загуби. Барселона пък е на 13-о място с 6 победи и 10 поражение като определено ще трябва да се потруди още, ако иска да намери място в плейофите.