Илиян Пищиков завърши осми в класацията за най-добрите реализатори.

Продуктът на школата на Балкан завърши пети по брой вкарани точки на Европейското първенство за юноши до 18-годишна възраст, Дивизия Б, в Плоещ със 133 точки в 8 мача. Така със 16,6 точки средно на мач той е осми в тази класация. Пищиков е втори при най-добрите от линията за наказателен удар с 86,2% успешни опити от линията.

Христо Бъчков е трети в класацията на най-ефективните стрелци с 57,4% успеваемост от игра. Бъчков е пети при най-добрите стрелци за 2 точки с успешни 61,9% от опитите си. Кадърът на Рилски спортист е седми при най-добрите борци на първенството с 8,6 овладени отскочили топки на мач. С два дабъл-дабъла Бъчков дели шестото място по този показател.

България завърши на 16-то място в крайното класиране. Шампион стана Швеция след успех във финала над Дания със 79:66, а място в Дивизия А заслужи и Финландия.