Отборът на Бърно, с българина Александър Янев в състава си, победи гостуващия Краловщи Соколи с 93:82 (24:18, 15:28, 25:14, 19:22) в мач от 15-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Чехия. Бившият играч на Черно море Тича беше титуляр и се отличи с 15 точки, 3 борби, 5 асистенции и 3 отнети топки за 30:29 минути на паркета.

Бърно има в актива си 8 победи и 4 загуби, което му отрежда четвърто място във временното класиране.

Тимът на Левице, в който играе Цветомир Чернокожев, прекъсна серията си от девет поредни победи в първенството на Словакия. Тимът загуби гостуването си на Искра Свит с 83:93 в мач от 21-ия кръг. Националът беше титуляр и записа 5 точки и 2 борби за 20:40 минути игра.От неговите съотборници Виктор Юричек се отчете с 22 точки и 8 борби.

Левице е лидер във временното класиране с 12 победи и 5 поражения.