Женският баскетболен отбор на Берое постигна втора поредна победа над Монтана, този път у дома със 79:72 в среща от Адриатическата лига при жените.

След този мач от 16-ия кръг зелените от Стара Загора имат 12 победи и 4 поражения, докато Монтана е с 13/3. И двата тима имат по две срещи до края на редовния сезон. Първото полувреме беше за Монтана- 44:41, но след почивката домакините направиха много силна трета част (24:12) и това се оказа повратния момент в мача.

В края на срещата шампионките от Монтана опитаха да намалят пасива си, най-вече благодарение на силната игра на Радостина Димитрова, но това беше всичко. Аджидат Адамс вкара 17 точки и взе 9 борби за Берое, Теодора Динева и Радослава Бъчварова приключиха срещата с по 12, а 11 вкара Челси Лий. За гостенките Тина Требец наниза 26 точки и взе 7 борби, но усилията й не бяха достатъчни. След нея се нареди Матея Тавич с 14 точки и 9 рибаунда. Димана Георгиева отбеляза 13 точки, Христина Иванова- 11 за Монтана.