Бразилия е последният четвъртфиналист на Световното първенство по баскетбол, след победа с 85:65 над Аржентина.

Двата южноамерикански колоса успяха да направят истинско латино-дерби, но съпротивата на аржентинците бе сломена след почивката, а през второто полувреме на терена имаше само един отбор - Бразилия.

Аржентина стартира добре, и дори поведе с осем точки в първата четвърт, но не успя да задържи дълго темпото.

Един кош преднина имаха "гаучосите" и през втория период, а на почивката се оттеглиха при 36:33.

Бразилия обаче бе съкрушителна през второто полувреме, в което наниза 52 точки, срещу едва 29.

Пет минути преди края, кариоките вече водеха с 16 точки, и само увеличиха аванса си до финалната сирена.

Раул Нето направи фантастичен мач с 21 точки в актива си, и пропусна един-единствен шут в двубоя. 13 точки добави Маркиньос, а по 10 - Тиаго Сплитер и Леандро Барбоса.

Вероятно в последния си мач за националния отбор, Пабло Приджиони вкара 18 точки за Аржентина, а Луис Скола и Андрес Ночиони останаха със скромните съответно 9 и 4 точки.

Съперник на Бразилия на четвъртфинал е Сърбия, а мачът е на 10 септември от 19 часа.