Отборът на Сърбия се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по баскетбол за мъже, след като спечели с 90:72 срещу Гърция. „Плавите“ контролираха събитията през целия мач и в нито един момент не изпуснаха водачеството в резултата.

Най-резултатен в мача беше Богдан Богданович с 21 точки, а за победителите още 13 добави Милан Радулица. При гърците Ник Калатс отбеляза 14 , а с по 12 завършиха Никос Зизис и Йоргос Принтезис.

Сърбия игра много концентрирано през първата част и показа много по-добра стрелба от противника си. Почивката на полувремето дойде при 46:42, а през вторите две четвъртини преимуществото на „плавите“ стана смазващо.

В последната четвърт те допуснаха само 17 точки в коша си, а нанизаха 26, за да си осигурят място сред най-добрите 8 отбора.