Испания се справи бавно, спокойно и методично със съпротивата на Сенегал, и победи с 89:56, за да се класира на четвъртфинал на Световното първенство по баскетбол.

Испания ще има за противник в Топ 8 европейския шампион Франция. Така, по-малко от година след епичния полуфинал на Европейското първенство, в който "петлите" победиха драматично.

Тогава обаче Испания нямаше Пау Гасол, който днес бе най-резултатен срещу Сенегал, със 17 точки.

По 11 добавиха за победата Хосе Калдерон, Фелипе Рейес, и Сърдж Ибака.

Диригентът отново бе Рики Рубио, приключил мача със седем точки, шест асистенции, пет борби и пет откраднати топки.

Звездата на Сенегал Горджи Дженг бе неузнаваем, и вкара първия си кош чак през второто полувреме. Мохамад Файе и Абду Баджи завършиха с по 12 точки за африканския тим.

Старши треньорът на Испания Хуан Оренга пусна в игра всички свои баскетболисти, като младият Алекс Абринес сложи точка на двубоя с хубава ефектна забивка за крайното 89:56.

Големият проблем на испанците си остават техническите нарушения, които домакините на Мондиала трупат с всеки изминал мач. Руди Фернандес и Сърдж Ибака в този случай бяха на грешния край на съдийските отсъждания.