Испания изигра фантастичен мач и победи Сърбия с 81:69 в последен мач от втората групова фаза на световното първенство по баскетбол в Китай.

На четвъртфиналите испанците ще срещнат Полша, а сърбите ще трябва да преборят Аржентина, ако искат да продължат напред.

На почивката Испания водеше вече с 45:37, а след страхотна трета част в един момент натрупа аванст от 21 точки. Ключово за този тласък се оказа изгонването на Никола Йокич. Центърът на Сърбия бе дисквалифициран в първите минути от второто полувреме заради разправия със съдиите.

От другата страна всичко за Испания се получаваше и само невероятната игра на Богдан Богданович задържа сръбския тим в мача. Той завърши с 26 точки, 10 борби и 6 асистенции.

Аржентина спечели убедително  своята група от втората фаза на световното първенство след победа с 91:65 срещу Полша.