Президентът на Международната федерация по автомобилизъм (ФИА) Жан Тод отхвърли тезата, че Формула 1 се нуждае от драстични промени, за да стане шампионатът по-конкурентен.

Мерцедес спечели пет от първите 6 състезания за 2015 година, което е продължение на миналогодишната им доминация, при която германският тим записа 16 победи от 19 старта. Това им позволи да грабнат титлата при конструкторите с преднина от близо 300 точки.

Режимът, който Люис Хамилтън и Нико Розберг наложиха, логично доведе до спад в посащаемостта на стартовете и зрителите пред телевизорите. Ред Бул е сред отборите, които настояват за реформи, които да изравнят силите на трасето, ала Жан Тод не мисли, че това е нужно.

„На „Ролан Гарос“ в последните 10 издания на турнира, Рафаел Надал спечели титлата 9 пъти. Това означава ли, че е нужна промяна в правилата?“, запита риторично французинът.

„Не, просто другите трябва да се опитат да бъдат по-добри от него. Същото е и във Формула 1“, добави той.