Националният тим на Латвия победи Люксембург с 3:1 в контролна дни преди България да се изправи срещу същия съперник в световна квалификация.

Националният ни тим посреща Люксембург на 6 септември от 21.45 часа на Националния стадион „Васил Левски“.

Латвийците поведоха с ранен гол още в 3-ата минута на Давис Икауниекс и резултатът се запази 1:0 до почивката.

В началото на второто полувреме съперниците размениха по едно попадение. Люксембург изравни скоро след подновяването на играта за 1:1, като в 46-ата минута точен бе Даниел Да Мота.

Само минута бе необходима на Латвия, за да излезе отново крачка напред, тъй като Артурс Зюзин вкара за 2:1 в 47-ата минута. Пак той оформи крайното 3:1 в 51-ата минута.