Българските треньори Станимир Стоилов и Димитър Димитров – Херо продължават да записват победи в казахстанското първенство.

В мач от 9-ия кръг воденият от Стоилов тим на Астана постигна поредната си гросмайсторска победа с минималното 1:0. Тя бе много важна, тъй като дойде при гостуването на третия в класирането тим на Окжепес.

Единственият гол в двубоя реализира Джордже Деспотович в 74-ата минута.

В същото време Иртиш Павлодар, воден от Херо, се справи с 3:1 с гостуващия тим на Тобол. Джибу Фал даде аванс на Иртиш в 26-ата минута, но в края на полувремето Тобол изравни чрез Нурбол Жумаскалиев.

Два бързи гола между 72-ата и 76-ата минута на Роман Муртазаев и Гогита Гогуа от дузпа обаче донесоха успеха за Иртиш.

Така двата „български“ отбора в Казахстан продължават уверено да заемат първите две места в класирането. Астана е лидер с 25 точки като до този момент единствените загубени точки за тима на Стоилов бяха при ремито 2:2 срещу Иртиш. Отборът от Павлодар пък е втори с 23 точки, а третият Окжепес вече изостава доста с актив от 16 точки.