Европейското първенство за юноши до 19 години стартира с равенство 1:1 между Украйна и Сърбия. Двубоят бе първи от група В, в която са още отборите на България и Германия.

Мачът на стадион „ЕТО Парк“ в Дьор започна вихрено с гол след по-малко от 60 секунди игра. Виктор Коваленко центрира от корнер отляво, а в наказателното поле непокрит бе оставен защитникът Микита Бурда, който засече във вратата за 1:0.

Защитаващият европейската си титла тим на Сърбия обаче реагира мигновено и изравни в 7-ата минута. Андрия Живкович центрира отдясно, а Неманя Максимович се измъкна от своя персонален пазач, за да вкара красив изравнителен гол.

До края на мача обаче нови голове не паднаха, а сърбите могат да съжаляват за пропуснатата победа, тъй като в последните 20 минути Лука Жович и Данило Пантич ударите греди.

Така двата отбора завоюваха по една точка в класирането. Вторият мач от групата между българските момчета и Германия стартира в 21.15 часа.