Уругвай победи Панама с 3:1 в мач от група С на Копа Америка. Цял мач за панамците изигра бившият защитник на Левски Хосе Кордоба.

Максимилиано Араухо откри резултата в 16-ата минута, а Дарвин Нунес удвои в 85-ата. Третият гол за победителите вкара Матиас Виня в 91-ата минута, а Майкъл Мурийо оформи крайния резултат в 94-ата минута.

Уругвай започна по-активно мача и в 16-ата минута поведе.  Максимилиано Араухо получи топката пред наказателното поле и със страхотен удар заби топката във вратата за 1:0. Последваха добри възможности пред Дарвин Нунес, които вратарят Орландо Москера отрази.

Малко преди да измине час игра Пума от състава на Панама отправи коварен удар, но Серхио Роше успя да спаси.

В 85-ата минута Уругвай стигна до втори гол, след като Дарвин Нунес се разписа от воле. В първата минута на добавеното време възпитаниците на Марсело Биелса стигнаха и до трето попадение. Матиас Виня засече с глава центриране от фал на Николас де ла Крус.

В 94-ата минута Панама стигна до почетен гол. Майкъл Мурийо се разписа със страхотен диагонален удар.