Маями Хийт се наложи без проблеми над Шарлът Хорнетс със 106:73 в Мач №7 от серията между двата отбора в Източната конференция. Така "Горещите" спечелиха серията с 4-3 победи, и продължават във втори кръг, където ще почакат още малко, за да научат съперника си. Той ще бъде излъчен тази нощ, след 3.00 българско време, след Мач №7 между Торонто и Индиана. Серията от втори кръг ще стартира в нощта на вторник срещу сряда.

Горан Драгич реализира 25 точки, Джералд Грийн добави 16, а Маями от първата минута наложи своето темпо, за да не остави надежди на Шарлът.

Луъл Денг реализира още 15 точки за Маями, Дуейн Уейд - 12, а Хасан Уайтсайд приключи с 10 точки и 12 борби, и пет чадъра.

За Маями това е четвърти пореден път, в който печелят Мач №7, а предишните три стигнаха до титлата.

Франк Камински вкара 12 за Шарлът, Кортни Лий отбеляза 11, а Ник Батум - 10. Двете големи звезди на тима обаче нямаха вечер - Кемба Уокър вкара едва девет точки, а Ал Джеферсън - четири.