Барселона Ласа с българския национал Александър Везенков спечели поредния си двубой в първенството на испанското първенство. Каталунците победиха Морабанк Андора с 84:79(21:25, 14:10, 25:23, 24:21).

Везенков записа 23 минути игра и направи няколко великолепни отигравания като се отчете с 8 точки и 1 борба.

Домакините започнаха тромаво двубоя и губаха след първите 10 минути с 4 точки - 21:25. Все пак през втората част домакините се разиграха и успяха да се оттеглят на почивка при равенство - 35:35.

Александър Везенков не игра през първата четвърт, но стартира като титуляр във втората и игра повече от успешно.

През второто полувреме Барса наложи трудно волята си, но спечели с 5 точки разлика за крайното 84:79.

За победителите с оп 19 точки завършиха Перпероглу и Рибас, Лавал се отчете с 11, а Везенков с 8. За Андора Гомес и Шермандини се отчетоха с по 18 точки, а Шрейнер записа 14.

В класирането Барселона е на второто място след тима на Валенсия, а Андора е на 9-о място.