Националният отбор на България спечели титлата на Балканиадата по волейбол за младежи до 20 години в Албания. Българите, водени от Мартин Стоев, победиха Турция с 3:0 (25:21, 25:22, 25:20) за 75 минути на финала на турнира в Тирана.

Златните медали са второ поредно отличие за волейболистите през това лято, след като спечелиха сребърните отличия на Европейския младежки олимпийски фестивал в Словакия.

Момчетата имаха водеща роля през по-голямата част от мача. В първата част те водеха резултата и логично спечелиха, а във втората част наваксаха голямо изоставане. Турция поведе с 18:13, но българите не се предадоха и изравниха 20:20. Нова порция страхотен сервис от страна на Алекс Николов и две блокади доведоха до 23:21. Това беше преломен момент и България спечели гейма като поведе с 2:0.

В третата част имаше равностойна игра до 17:17. След това България отново наложиха волята си. В решителните минути отново сервисът на Алекс Николов проби съперника, а финалният акорд дойде след грешка на съперника.

Реализатор за победата на България беше Александър Николов с 21 точки (5 аса, 4 блока). Георги Татаров добави 11 точки за успеха, със същия актив е и Венислав Антов.

С бронзовите отличия се окичиха волейболистите на Сърбия, които надиграха Албания с 3:0 (25:9, 25:11, 25:20).