България отстъпи с резултат 0:3 (22:25, 13:25, 22:25) срещу Франция в шестия си мач от груповата фаза на Европейското първенство по волейбол за мъже до 18 години, което се провежда в София и Пловдив.

В зала "Левски София" българските волейболисти опитаха да държат равенство в първия и третия сет, но загубиха с по 22:25. Във втория сет французите доминираха от началото, излъчвайки сигурност както в атаката, така и в защитата, като спечелиха с убедителното 25:13.

Най-резултатен за България бе Жасмин Величков с 13 точки, докато Константин Манолев добави още 8 точки. За Франция най-ефективен беше Ноа Роси с 15 точки.

С това поражение българският национален отбор се намира на четвърто място в група 1 с три победи и три загуби, като загуби шансовете си за класиране в челната четворка на турнира. Лидер в групата със шест последователни победи е Франция.

Следващият мач на България ще се играе в четвъртък от 20:00 часа срещу Полша, която е на второ място в групата с пет победи и едно поражение.