Григор Димитров победи французинът Гаел Монфис с 3:0 сета на "Уимбълдън" в отделните части: 6:3, 6:4, 6:3 за час и 47 минути.

Григор наниза 6 аса и направи само 1 двойна грешки за победата, като спечели 95% от точките на първия си сервис.

на 1/8 финалите на Уимбълдън, Григор ще се изправи срещу Данийл Медведев или Ян Ленард Щруф.

Българинът изнесе същинска тенис лекция на атрактивния французин, като го надигра тотално във всеки един от сетовете.

Григор започна мача силно и концентрирано и изглеждаше пределно мотивиран да спечели и да не забърква в нов дълъг мач. Всеки един от сетовете мина по един и същ сценарии, след като Григор повеждаше с пробив и до края сервираше безапелационно, без да дава никакви шансове на французина.

Gulliver/GettyImages
16 снимки

Ето как премина мача:

Първи сет:

Григор започва мача с бърз гейм на 0 и открива резултата в първият сет. 1:0

Монфис стартира колебливо, наложи се да спасява точка за пробив. но се мобилизира и печели сервис гейма си. 1:1

Убедителен Григор печели гейма си на 30, след прецизно воле българинът взе предимство, а съперникът му се оказа на земята. След това Гришо безпроблемно затвори гейма си. 2:1

Французинът този път не остави никакви шансове на Григор и след няколко мощни сервиса изравнява резултата. 2:2

Гейм на 0 за българина, който изглежда пределно мотивиран и започва мача на най-високо ниво. 3:2

Пробив! Григор пробива сервиса на противника си след като доминира в дългите разигравания и даде само точка на Монфис. 4:2

Българинът затвърждава пробива с разнообразен сервис и се доближава само на гейм от спечелване на първия сет. 5:2

Монфис поведе обедително с 40:0 и въпреки, че допусна да се стигне до 40:30, затваря гейма с мощен ас по правата. 5:3

СЕТ за Григор! Българинът не трепна, сервирайки за сета и печели гейма си, а с него и първия сет!

Втори сет:

Монфис бе притиснат до стената, като се наложи да отрази 2 точки за пробив още на старта на втория сет, но с 2 поредни аса записва гейма в своя полза. 0:1

Григор изостана с 15:40, след като първия сервис не влизаше в първите точки, но успя да отрази точките за пробив и с феномално драйв-воле печели гейма си и изравнява за 1:1.

Французинът поведе с 40:0 и въпреки, че загуби следващите 2 точки, печели гейма си след грешка на хасковлията и повежда. 1:2

Бърз гейм на 0 за Григор, който сервира с невероятна скорост и не дава на Монфис да влезе в разиграване. 2:2

Пробив за Гришо! Още от началото на гейма българинът показа, че ще се бори и няма да даде лесни точки на Монфис и след няколко изравнявания на резултата българинът успява да пробие! 3:2

Нов бърз гейм на 0 за Григор, който завърша с ас и пробивът е затвърден. 4:2

Французинът намалява изоставането след силен гейм, който завършва с мощен бекхенд по правата. 4:3

Отново безапелационен Григор в сервис гейма си, хасковлията отново не даде точка за Монфис. 5:3

Монфис намалява изоставането след труден гейм и Гришо ще сервира за втория сет. 5:4

СЕТ за Григор! Отново безпогрешен сервис и българинът добавя и втория сет на сметката си. 6:4

Трети сет:

Гаел Монфис печели гейма си на 30 за успешен старт за третия сет. 0:1

Гришо започна третия сет, като завърши втория. Бърз гейм на 0 и резултатът е изравнен. 1:1

Французинът веднага връща жеста и без да загуби точка повежда в сета. 1:2

Българинът изравнява като продължава да поддържа висок процент вкаран първи сервис. 2:2

Монфис повежда отново, французинът стабилизира играта си прави резултата. 2:3

Григор започна гейма с уникално стоп воле, последвано от ас номер 6 и нов лесно спечелен гейм. 3:3

Монфис изостана с 15:40 след агресивна игра на ретур от българина, но успя да изравни. След дълго разиграване Григор все пак проби, а французинът падна тежко и получава медицинска помощ. 4:3

Всичко с Гаел МОнфис изглежда наред и той ще продължи мача.

Григор с пореден бърз гейм на 0 и се доближава само за гейм от крайната победа в мача. 5:3