Имам питане. Къде в правилника е записано, че вратарят има право в спорна ситуация, каквато беше в случая, да се предпази с високо вдигнато коляно/крак срещу нападателят, идващ насреща му? Изобщо не коментирам дали е дузпа или не. По-склонен съм да кажа, че няма, защото вратарят стига до играе първи с топката. Но при положение, че нападателят дори не посяга към нея, да му излиза с високо вдигнат крак е, най-малкото, неспортсменско. Стоп-кадърът на 48-та секунда го потвърждава. Напълно съм съгласен, че вратарят има делегирани сериозни права, особено във вратарското поле, но да излиза с високо вдигнат крак напред не е едно от тях. За справка можете да си припомните изцепката на Шумахер на световното (не помня кое беше и не ми се търси сега) в мача Германия-Франция. Мисля, че по подобен начин спря откъсналият се Батистон. С високо вдигнат крак. Всички вратари го правят, без да се замислят до какви последствия може да доведе това.
"Другите, които не искат Гергинов да остане начело на комисията, са Лудогорец ...." - стигнах до тук и загубих интерес.
Славия (под името Ударник) е играла в Б група един сезон - 1951г. Проведен е квалификационен турнир за новосформираната А група и въпреки, че отборът е бил на 8-ро място в последния шампионат (под името Строител) и се спасява. Въобще в края на 40-те и началото на 50-те години са ставали такива каши в българския футбол. Почвали са шампионати, спирали са ги, нов състав на А и Б групи са правени, без да се спазват спортни критерии, масово са преименувани отбори с имена Строител, Торпедо, Динамо, Червено знаме. Четете бре, хора!
@basler73 Не знаех, че ДС е съществувала още през 1914г. Интересен факт.
Давам официално старт на оранжАвото квичене ....... СЕГА! СТАРТ!
@IbreObre Ей, ти днес ли я научи тази думичка "илитерат", че под всяка статия я слагаш в коментарите си. Мноого си печен, прасе!
@IbreObre И сега ако ми кажеш, че ЦСКА-София не е преименуваният ЛИТЕКС, направо ще взема да ти повярвам, илитерате.
@CSKAnaGANCHEV ти наистина си умопомрачително зле. По логиката ти става ясно, че който и отбор да вземе четирибуквието, той ще е истинското ЦСКА, от нине и присно и во веки веков. До следващата смяна. Поне прояви малко уважение към истинските цесекари. Ония, за които умишлено фалираният и закрит ЦСКА, си остана автентичният и не припознаха ГМО-то на захарното жуже.
@IbreObre Я, написал си ЦСКА-София! Гледам и не вярвам на очите си. Това е просто уникално! Прозрял си! Леле майко, доживяхме!
Ха, че как стана така от -40млн. лв до +10-12млн. лв? Кога ги събра и даде тези 50млн.? Като ги е имал, що не спаси истинското ЦСКА, ами прави врътки с преименуване на Латекса? Захарчо, захарчоооо, има ли още някой да ти вярва?
Шампионатът завършва със слаломите за жени на 20 януари и за мъже на 21 януари. - някой спи по време на работа.
@Skumriev Имаш ли изобщо някаква идея как се прави стадион? Не говорим за селски такъв, където най-често наистина е нужна една равна поляна. Дори не става дума и за стадионите на големите отбори в Европа. Най-общо казано, за стадион на отбор от средна и под средна класа, за който се предполага, че биха се играли и международни мачове. Да речем за около 20 до 30 хил. зрители. Преди да пишеш глупости, вземи се ограмоти малко.
@ByKolio А колко отбора Реал (Мадрид) има?
Коментарът беше изтрит. Моля, спазвай правилата
Не е изненадващо обичайните оранжАви ревльовци да са подредени на секундата под каквато и да е новина за Левски. Изненада щеше да е ако ги нямаше. Но както и да е, нека си осмислят деня. Друго ми е на ума. Ако са толкова сигурни, че някой урежда Левски със спонсор, нека да извади неопровержими факти. Защото мантри от рода "всички знаят ....." и т.н. просто олекват доста, ако не са подкрепени с нещо наистина солидно. Какъвто е случаят с преименуването и последвалото припознаване на люляковия отбор, в червен такъв. Което ще се помни, докато въобще има футбол изобщо, колкото и да се опитват припозналите да ни налагат тезата си, че са автентичното ЦСКА, мир на праха му. Аз ги разбирам, все пак. Донякъде. Но повече ми е тежко за истинските Червени (нарочно го пиша с главна буква, защото го заслужават), които нито за секунда не се замислиха кое ЦСКА остава в сърцата им. Така, както ще бъде с много Левскари, вкл. и моя милост, които, ако Левски стигне Голготата на онова ЦСКА, никога няма да се врекат във вярност на нещо изкуствено и насила създадено, с цел лична облага на съмнителни елементи от прехода, да не казвам и по-силни думи.
@CSKAnaGANCHEV Заблуден припок - не сте ЦСКА, а сте ЦСКА-София, преименуваният Литекс. Колкото и да се опитваш да твърдиш обратното, с всякакви имагинерни доводи, истината е просто неотменима и няма как да се неглижира.
@mitaka1975 Пий си хапчетата навреме, че виж какви си ги надробил.
@ddryanov А останалите изровиха терена направо. Не защитавам Краев, поне е гледал мача отблизо, другите в отбора и те го гледаха, ама доста отдалеч.
@Mariana74abvbg На какви наркотици си?
@red1973 Да разбираме ли тогава, че мачът ЦСКА-София (бивш ЛИТЕКС) - Локомотив Пд (бивш Велбъжд Кн) ще се играе по програма?
@sly А титлите на умрелото ЦСКА, дето вие припоците искате да си ги присвоите, под чия шапка са спечелени?
Двама припоци се изцвъкали веднага. Така го чувства човека, така го казва. Вас какво ви засяга? Чий го дирите под тази статия?
@red1973 Ами, прав си. Сам си го написал, че ЦСКА умре. Сегашните две нямат нищо общо с истинското, освен отдавна изгубилата съдържание абревиатура. Дотук с приликите, останалото са само разлики. Пък и няма нищо лошо преименуваният Литекс да стигне славата на умрелото. Аз лично, до сега не съм срещал коментар на фенове от други отбори, да са против. Единственото, от което всички се дразнят и за това са основно негативните коментари е, че сте вироглави и не спирате да се отъждествявате с онова, дето вече го няма. Ако искате уважение, просто спрете да го правите и веднъж завинаги си кажете правичката - ние сме преименуваният Литекс. Истината е една, само вие се опъвате като магаре на мост и искате да я преиначавате.
Аааах, защо нямаше ВАР? Щяха да си им свирнат засадата, а сега ще има да реват, че съдията ги бил порязал.Айде, тоя дето коментира, може и да не я е видял, ами тоя дето пише къде гледа, се пита в задачката? Или прожектираме филма "Широко затворени очи", че да няма шамари после.
@Mariana74abvbg Трол нещастен, ако имаш доказателства за уговорените от Сираков мачове, бегай в прокуратурата да докладваш. Ако нямаш - просто спри да плещиш глупости. Това "всички знаят" и "един човек ми каза" отдавна не хваща дикиш. Черно на бяло си требе, аудиозаписи, видеозаписи. Капиш?
Кога го каза това? В интервюто нямаше такива думи.
Хей, red1973, бегай да си вземеш един студен душ, че да охладиш страстите малко. Както се напъваш да не вземеш да спукаш някоя вена, че резултата ще е необратим. Колкото до мача - мач на надлъгване, но никой не поддаде. И накрая дузпи. При тях нищо не се знае. Знае се само, че Соу ще пропусне, ако бие. Е, би и пропусна. Няма трагедия. По-скоро си е комедия, сътворена от треньора. Аз, без да съм футболен специалист, а само лаик-запалянко и по смъртно няма да дам на тоя да бие дузпа. Въобще, това момче защо е все още в този отбор? Нека някой по-запознат ме светне. А коментаторчето сигурно рева след мача. Все съм слушал пристрастни коментари, но този път тоя печели купата по неадекватност. Едва успя с половин уста да каже, че Литекс са спечелили с дузпи срещу ЦСКА преди години. Щото, нали сегашните ЦСКА-София са бившите Литекс, пък искат да минат за истинското ЦСКА, ама тогава истинското ЦСКА е играло с истинския Литекс, но пък сегашното ЦСКА-София иска да е онова ЦСКА, когато искат да играят в Европа и, едновременно с това да са Литекс, когато трябва да плащат чужди вересии. И излиза, че в оня финал е играл отборът на ЦСКА сам със себе си. Много моля червената 1973-а год. ако може да ми изясни този феномен. Сигурен съм, че ще каже - където са феновете, там е истинското ЦСКА. Добре, ама никъде и никога не е ставало дума за фенове. Тях просто ги използват.
Гриша Ганчев вади милиони ........ Кейта така и не успя да пробие ........ едва 5 мача .......Дали тази информация отговаря на истината ...... Рядко са вадени пари за входящи трансфери .......за чак такава огромна сума ...... не говорим ....... Още като прочете човек, че статията започва с оксиморона "Гриша Ганчев вади милиони" и му идва да се спука от смях.
Не съм от ЦСКА (имам предвид истинското, несъществуващото вече, както и новите клонинги), но има футболисти, играли за този отбор, които много уважавам и винаги съм харесвал. Това недоразумение Стойко Сакалиев, обаче, е възможно най-тъпото парче, обличало червения екип. По-елементарна и куха личност едва ли някога е била част от този отбор. Както спортният, така и чисто човешкият му интелект е на завидно ниско ниво и са необходими неимоверни усилия за да бъде достигнат. Не съм от хората, които мразят опонентите си, особено що се касае до футболни пристрастия. Но, във времето в което той игра за онова ЦСКА, започнах да усещам омраза към този отбор. Добре, че кариерата му не продължи дълго, за да не стана зависим от това чувство. Един съвет към въпросния: Стойко, ако четеш това, моля те, никога повече не се появявай в каквото и да е медийно пространство. Живей си живота и ни позволи да те забравим завинаги.
Честно казано, изобщо не ми пука дали някой ще получава пари за издръжка от хазарт. Колкото по-малко игрални зали има, ако ще и въобще да ги няма, толкова повече хазартаджиите ще вкарат малко мисъл в главата си как да не хвърлят пари на вятъра и как да се опитат да ги изкарват по нормален начин.
  • 19