Отборът на Локомотив Пловдив съкруши ЦСКА в дербито на кръга от efbet Лига, побеждавайки „червените” с 2:1 на своя стадион в града Под Тепетата. Юрген Матей от ЦСКА даде превес на „смърфовете” с автогол в 31-ата минута, а осем по-късно Момчил Цветанов вкара попадение на бившия си отбор. Тиаго Родригес скъси пасива за „червените” в 69-ата минута, но силите на отбора, воден от Стамен Белчев не стигнаха за изравняване и трите точки остана в Тракия.

Антон Узунов
100 снимки

По този начин ЦСКА не изрепетира по най-добрия начин възможностите си преди навярно най-ключовия мач през сезона. Само след четири дни (в четвъртък) ЦСКА ще играе в Швейцария срещу местния колос Базел в борбата си за влизане в групите на Лига Европа. Друг любопитен щрих е, че "червените" допуснаха първа загуба през сезона, като именно в седмия кръг тя дойде от "смърфовете", които подчиниха столичния си опонент.

След края:

Акрапович: Свършихме си работата първото полувреме

Чико Цветанов: За Локомотив Пловдив предстоят добри дни

Крушарски нападна ЦСКА: Те са злобари

Белчев: Сами си вкарахме и двата гола

Шест минути след старта на мача Антон блокира удар на Динис Алмейда и прати топката в ъглов удар. В деветата минута дойде първата по-сериозна опасност пред двете врати. Парвиз Умарбаев искаше да вкара топката от фаул, но тя прелетя встрани от вратата на Бусато - аут. В 13-ата минута Жул Кейта комбинира с Али Соу пред наказателното поле на Локомотив. Гамбиецът стреля мощно с десния крак, но този му опит беше неточен.

Локомотив Пловдив ЦСКА

източник: Антон Узунов

Доста добър шанс за Локомотив Пловдив се откри в 23-ата минута. Момчил Цветанов центрира отляво към непокрития Димитър Илиев в наказателното поле, ала капитанът на "смърфовете" не засече достатъчно добре топката, за да дойде опасен удар към вратата на Бусато. В 31-ата минута Салинас пласира страхотно центриране от фаул, а Юрген Матей отигра топката по начин, който направи така Локомотив да поведе в резултата, след като си реализира автогол.

В 38-ата минута Локомотив реализира втори гол в срещата. Момчил Цветанов открадна топката в половината на ЦСКА и стреля мощно с левия крак. Тя се отби в главата на правещия кошмарен мач Матей и влетя във вратата на Бусато, като бразилският страж не можеше да се намеси по никакъв начин.

В 51-ата минута дойде първият шанс през втората част за двата отбора. Локомотив направи страхотна атака чрез Минчев, Илие и Карагарен. Последният отправи мощен удар от границата на наказателното поле на "червените" с левия крак, но топката отлетя аут. Осем по-късно Греъм Кери обстрелва вратата на Локомотив Пловдив от фаул, но топката отиде аут.

5 снимки

Натискът на ЦСКА към пловдивската врата се засили и в 69-ата минута дойде първият гол за гостите. Тиаго Родригес стреля превъзходно от фаул и прати директно топката във вратата на Луков - 2:1 за Локомотив.  В 73-ата минута се видя брилянтна изява на Мартин Луков след ножичен удар на Юрген Матей през бранител на Локомотив. Стражът отби топката, последва разбъркване, но втори шут не дойде към вратата на пловдивчани.

До края на срещата нямаше особено сериозни ситуации пред двете врати, като Али Соу опита да засече отблизо центриране отляво на Енрике Рафаел, но топката премина в страни от вратата на Луков. За Локомотив предстои визита на Берое в Стара Загора, докато ЦСКА ще играе в четвъртък с Базел.

Съдия: Николай Йорданов

Стадион: „Локомотив”, Пловдив

Локомотив Пловдив: 71. Мартин Луков, 20. Милош Петрович, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 15. Кристиан Илич, 10. Парвиз Умарбаев, 9. Бирсент Карагарен, 7. Момчил Цветанов, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев - к, 19. Георги Минчев

Резерви: 1. Илко Пиргов, 11. Кенан Муслимович, 44. Николай Николаев, 77. Анте Аралица, 50. Филип Михалевич, 13. Даниел Димитров, 5. Иван Михайлов

Треньор: Бруно Акрапович

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 18. Брадли Мазику, 2. Юрген Матей, 26. Валентин Антов - к, 24. Пламен Гълъбов, 13. Юнус Санкаре, 20. Тиаго Родригес, 21. Амос Юга, 14. Жул Кейта, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон, 7. Енрике Рафаел, 9. Томи Юрич, 10. Стефано Белтраме, 23. Ахмед Ахмедов, 30. Георги Йомов

Треньор: Стамен Белчев