Програмата на Световното в Лондон – официална и с любопитни иновации

След като тази вечер се проведе Техническата конференция за Световния шампионат по лека атлетика вече е известен и финалният вариант на програмата за първенството, което започва утре вечер в Лондон.

За първи път шампионатът ще бъде открит с вечерна сесия, като организаторите ще предложат рекордните 10 състезателни дни. 

Пет от тях ще имат и сутрешни и вечерни сесии, а останалите 5 дни, които ще бъдат делнични, ще предложат само вечерен атлетически спектакъл за любителите на „Царицата на спортовете“.  

В световния шампионат по лека атлетика в Лондон ще участват рекордните около 2030 атлети, като за първи път на първенство на планетата ще се проведат 48 дисциплини. От тази година в програмата официално е добавено и 50 km спортно ходене за жени.
 
ПЪЛНА ПРОГРАМА на 16-тия Световен шампионат по лека атлетика
Лондон, Великобритания (4-13 август):
                               
4 август (петък)
Вечерна сесия               
21:00 МЪЖЕ  100 m    Предварителен кръг
21:20 МЪЖЕ  Диск     Квалификация / Група А
21:30 МЪЖЕ  Скок на дължина    Квалификация / Групи А и B
21:35 ЖЕНИ   1500 m     Серии
21:45 ЖЕНИ   Овчарски скок    Квалификация / Групи А и B
22:20 МЪЖЕ  100 m    Серии / 1-ви кръг                                
22:45 МЪЖЕ  Диск     Квалификация / Група B
23:20 МЪЖЕ  10 000 m   Финал
 
5 август (събота)
Сутрешна сесия            
12:00     МЪЖЕ  Гюле    Квалификация / Групи А и B
12:05     ЖЕНИ   100 m пр.б.    Седмобой
12:35     ЖЕНИ   Чук    Квалификация / Група А
12:45     МЪЖЕ  400 m    Серии / 1-ви кръг                                
13:00     ЖЕНИ   Троен скок    Квалификация / Групи А и B
Българско участие: Габриела ПЕТРОВА / Q = 14.20 m
13:30     ЖЕНИ   Скок на височина    Седмобой / Групи А и B
13:45     ЖЕНИ   100 m    Серии / 1-ви кръг
Българско участие: Ивет ЛАЛОВА
14:05     ЖЕНИ   Чук    Квалификация / Група B
14:45     МЪЖЕ  800 m    Серии / 1-ви кръг
Вечерна сесия               
21:00     ЖЕНИ   Гюле     Седмобой / Групи А и B
21:05     МЪЖЕ  100 m    Полуфинал / 2-ри кръг
21:26     МЪЖЕ  Диск     Финал
21:35     ЖЕНИ   1500 m    Полуфинал / 2-ри кръг
22:05     МЪЖЕ  Скок на дължина    Финал
22:10     ЖЕНИ   10 000 m    Финал
23:00     ЖЕНИ   200 m    Седмобой
23:45     МЪЖЕ  100 m    Финал
 
6 август (неделя)
Сутрешна сесия            
12:00     ЖЕНИ   Скок на дължина    Седмобой / Групи А и B
12:05     МЪЖЕ  3000 m пр.б.     Полуфинал / 1-ви кръг
Българско участие: Митко ЦЕНОВ
12:40     МЪЖЕ  Овчарски скок    Квалификация / Групи А и B
12:55     МЪЖЕ  Маратон    Финал
13:05     МЪЖЕ  400 m пр.б.    Серии / 1-ви кръг
13:45     ЖЕНИ   Копие    Седмобой / Група А
13:55     ЖЕНИ   400 m    Серии / 1-ви кръг                                
15:00     ЖЕНИ   Копие    Седмобой / Група B
15:15     МЪЖЕ  110 m пр.б.    Серии / 1-ви кръг
16:00     ЖЕНИ   Маратон    Финал
Вечерна сесия               
21:00     ЖЕНИ   Овчарски скок Финал
21:05     ЖЕНИ   Копие    Квалификация / Група А
21:10     ЖЕНИ   100 m    Полуфинал / 2-ри кръг
Българско участие: Ивет ЛАЛОВА, ако се е класирала
21:40     МЪЖЕ  400 m    Полуфинал / 2-ри кръг
22:10     МЪЖЕ  110 m пр.б.    Полуфинал / 2-ри кръг
22:30     ЖЕНИ   Копие  Квалификация / Група B
22:35     МЪЖЕ  Гюле     Финал
22:40     ЖЕНИ   800 m    Седмобой
23:15     МЪЖЕ  800 m    Полуфинал / 2-ри кръг
23:50     ЖЕНИ   100 m    Финал
Българско участие: Ивет ЛАЛОВА, ако се е класирала
 
7 август (понеделник)
Вечерна сесия               
20:30     МЪЖЕ  200 m    Серии / 1-ви кръг
20:35     МЪЖЕ  Троен скок     Квалификация / Групи А и B
Българско участие: Георги ЦОНОВ и Момчил КАРАИЛИЕВ / Q = 17.00 m
21:00     ЖЕНИ   Чук    Финал
21:30     ЖЕНИ   400 m пр.б.    Серии / 1-ви кръг
22:20     МЪЖЕ  400 m пр.б.    Полуфинал / 2-ри кръг
22:25     ЖЕНИ   Троен скок    Финал
Българско участие: Габриела ПЕТРОВА, ако се е класирала
22:55     ЖЕНИ   400 m    Полуфинал / 2-ри кръг
23:30     МЪЖЕ  110 m пр.б.    Финал
23:50     ЖЕНИ   1500 m    Финал
 
8 август (вторник)
Вечерна сесия               
21:20     ЖЕНИ   Копие  Финал
21:30     ЖЕНИ   200 m    Серии / 1-ви кръг
Българско участие: Ивет ЛАЛОВА
21:35     МЪЖЕ  Овчарски скок    Финал
22:35     ЖЕНИ   400 m пр.б.    Полуфинал / 2-ри кръг
22:40     ЖЕНИ   Гюле     Квалификация / Групи А и B
Българско участие: Радослава МАВРОДИЕВА / Q = 18.30 m
23:10     МЪЖЕ  3000 m пр.б.     Финал
Българско участие: Митко ЦЕНОВ, ако се е класирал
23:35     МЪЖЕ  800 m    Финал
23:50     МЪЖЕ  400 m    Финал
 
9 август (сряда)
Вечерна сесия               
21:05     ЖЕНИ   3000 m пр.б.     Полуфинал / 1-ви кръг                              
21:10     ЖЕНИ   Скок на дължина    Квалификация / Групи А и B
21:20     МЪЖЕ  Чук    Квалификация / Група А
22:05     МЪЖЕ  5000 m    Полуфинал / 1-ви кръг
22:25     ЖЕНИ   Гюле     Финал
Българско участие: Радослава МАВРОДИЕВА, ако се е класирала
22:50     МЪЖЕ  Чук        Квалификация / Група B
22:55     МЪЖЕ  200 m    Полуфинал / 2-ри кръг
23:33     МЪЖЕ  400 m пр.б.        Финал
23:50     ЖЕНИ   400 m    Финал
 
10 август (четвъртък)                  
Вечерна сесия               
20:30     ЖЕНИ   5000 m    Полуфинал / 1-ви кръг
21:05     МЪЖЕ  Копие    Квалификация / Група А
21:10     ЖЕНИ   Скок на височина    Квалификация / Групи А и B
Българско участие: Мирела ДЕМИРЕВА / Q = 1.94 m
21:25     ЖЕНИ   800 m    Серии / 1-ви кръг
22:20     МЪЖЕ  Троен скок    Финал
Българско участие: Георги ЦОНОВ и Момчил КАРАИЛИЕВ, ако са се класирали
22:25     МЪЖЕ  1500 m    Серии / 1-ви кръг                                
22:35     МЪЖЕ  Копие    Квалификация / Група B
23:05     ЖЕНИ   200 m    Полуфинал / 2-ри кръг
Българско участие: Ивет ЛАЛОВА, ако се е класирала
23:35     ЖЕНИ   400 m пр.б.    Финал
23:52     МЪЖЕ  200 m    Финал
 
11 август (петък)
Сутрешна сесия            
12:00     МЪЖЕ  100 m    Десетобой
12:10     ЖЕНИ   Диск     Квалификация / Група А
12:45     ЖЕНИ   100 m пр.б.    Серии / 1-ви кръг
13:05     МЪЖЕ  Скок на дължина    Десетобой / Групи А и B
13:15     МЪЖЕ  Скок на височина    Квалификация / Групи А и B
Българско участие: Тихомир ИВАНОВ / Q = 2.31 m
13:35     ЖЕНИ   Диск     Квалификация / Група B
14:55     МЪЖЕ  Гюле     Десетобой / Групи А и B
Вечерна сесия               
19:00     МЪЖЕ  Скок на височина    Десетобой / Групи А и B
21:05     ЖЕНИ   100 m пр.б.    Полуфинал / 2-ри кръг
21:10     ЖЕНИ   Скок на дължина    Финал
21:35     ЖЕНИ   800 m      Полуфинал / 2-ри кръг
22:10     МЪЖЕ  1500 m    Полуфинал / 2-ри кръг
22:30     МЪЖЕ  Чук    Финал
22:45     МЪЖЕ  400 m    Десетобой
23:25     ЖЕНИ   3000 m пр.б.    Финал
23:50     ЖЕНИ   200 m    Финал
Българско участие: Ивет ЛАЛОВА, ако се е класирала
 
12 август (събота)
Сутрешна сесия            
12:00     МЪЖЕ  110 m пр.б.    Десетобой
12:35     ЖЕНИ   4x100 m    Полуфинал / 1-ви кръг
12:55     МЪЖЕ  4x100 m    Полуфинал / 1-ви кръг
13:00     МЪЖЕ  Диск     Десетобой / Група А
13:20     ЖЕНИ   4x400 m    Полуфинал / 1-ви кръг
13:50     МЪЖЕ  4x400 m    Полуфинал / 1-ви кръг
14:20     МЪЖЕ  Диск     Десетобой / Група B
15:30     МЪЖЕ  Овчарски скок    Десетобой / Група А
16:15     МЪЖЕ  Овчарски скок    Десетобой / Група B
Вечерна сесия               
19:30     МЪЖЕ  Копие    Десетобой / Група А
20:55     МЪЖЕ  Копие    Десетобой / Група B
21:05     ЖЕНИ   Скок на височина    Финал
Българско участие: Мирела ДЕМИРЕВА, ако се е класирала
22:05     ЖЕНИ   100 m пр.б.    Финал
22:15     МЪЖЕ  Копие    Финал
22:20     МЪЖЕ  5000 m    Финал
22:45     МЪЖЕ  1500 m    Десетобой
23:30     ЖЕНИ   4x100 m    Финал
23:50     МЪЖЕ  4x100 m    Финал
 
13 август (неделя)
Сутрешна сесия            
09:45     МЪЖЕ  50 km Спортно ходене     Финал
09:45     ЖЕНИ   50 km Спортно ходене     Финал
14:20     ЖЕНИ   20 km Спортно ходене     Финал
16:20     МЪЖЕ  20 km Спортно ходене     Финал
Вечерна сесия               
21:00     МЪЖЕ  Скок на височина    Финал
Българско участие: Тихомир ИВАНОВ, ако се е класирал
21:10     ЖЕНИ   Диск    Финал
21:35     ЖЕНИ   5000 m    Финал
22:10     ЖЕНИ   800 m    Финал
22:30     МЪЖЕ  1500 m    Финал
22:55     ЖЕНИ   4x400 m    Финал
23:15     МЪЖЕ  4x400 m    Финал

Свързани материали

  • Балканите на световното по лека атлетика в Лондон Балканите на световното по лека атлетика в Лондон
  • Съветът на IAAF гласува единодушно Русия да остане извън леката атлетика Съветът на IAAF гласува единодушно Русия да остане извън леката атлетика
  • Дейвид Рудиша отпадна от Световното първенство по лека атлетика Дейвид Рудиша отпадна от Световното първенство по лека атлетика
  • vesti.bg vesti.bg
профилна снимка

*Коментирай конкретната статия и използвай кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание!

 
лека атлетика

Други спортове