Ансамбълът ни е трети след първото съчетание на СК в Ташкент

Публикувана в 18:12 на 21 април 2017 555 0
Ансамбълът на България<strong> източник: facebook.com/BGRGfederation/</strong>

Ансамбълът на България източник: facebook.com/BGRGfederation/

Ансамбълът на България заема третото място след изиграването на първото съчетание от многобоя на пет обръча на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент (Узбекистан).

Българките допуснаха грешка при една от рисковите смени и получиха оценка 16.700. Лидер е тимът на Русия с 18.450, а втори е Украйна със 17.500. Многобоят продължава в събота с изпълненията на две въжета и три топки.

В индивидуалната надпревара Боряна Калейн и Катрин Тасева се класираха и на двата финала след изиграването на първите два уреда на Световната купа в Ташкент.

Калейн е пета във временното класиране в многобоя със сбор от 33.600, Тасева е седма със сбор от 33.500, като е завършила съчетанието си с обръч с груба грешка - без уред.