В неделя се проведе шестото финално състезание от автомобилния шампионат V1 Challenge Bulgaria в София на открития паркинг на магазин ИКЕА.

На последния кръг в София първа позиция зае Григор Григоров, който получи и наградата на DHL за най-бърза обиколка с постигнато време 28:49, купата за второ място взе Ивайло Цонев, а за трето - Искрен Маринов.

Финалът в София бе решаващ за генералното класиране на пилотите, в което шампионската титла получи Искрен Маринов, второ място на почетната стълба зае Костадин Щерев, а на трета позиция се класира чаровната Диана Стоянова.

На състезанието присъстваха официални лица, медии и партньори. Председателят на Управителния съвет на Българската Федерация по автомобилен спорт Радослав Козлеков приветства феновете на моторните спорове и на финала връчи купите на победителите. Специални гости на събитието бяха и Георги Янакиев - Председател наСъюза на българските автомобилисти, както и Ивайло Цонев и Николай Върбицалиев - собственици на София Ринг Картинг.

В състезанието в София премериха сили 10 пилоти - Искрен Маринов, Костадин Щерев, Диана Стоянова, Ивайло Цонев, Биллур Хасбей и Таксинтунч Тин от Турция, младият Гюлхюсеин Абдуалев от Азербайджан, както и трима нови участници във V1 Challenge - Даниел Попов, Дилян Попов и Григор Григоров.