Макс Ферстапен с Ред Бул спечели 18-ия кръг от световния шампионат във Формула 1 - Гран При на Мексико на пистата "Ерманос Родригес". Той завъртя най-бързо 71 обиколки на дългата 4,304 км писта за време от 1:36:26.550 часа. Люис Хамилтън стана за 4-ти път световен шампион, независимо от представянето си тази вечер и 9-ото си място. Това стана факт след 4-ото място в класирането на Фетел с Ферари. Втората позиция остана за Валтери Ботас с Мерцедес, а трети се нареди Кими Райконен с Ферари.

Освен че спечели световната титла два кръга преди края, Хамилтън стана и най-успешният британец във Формула 1, след като заслужи един трофей повече Джаки Стюърт. По две купи имат Греъм Хил и Джими Кларк.

Още в първата обиколка летящ старт направи Ферстапен с Ред Бул, при сблъсък между Фетел и Хамилтън, британецът спука гума, а на Фетел се наложи да смени носа на болида. След този инцидент в първата обиколка Фетел зае 16-ото място, а Хамилтън е 19-ти.

В третата обиколка пилотът на Ред Бул Даниел Рикиардо влезе в бокса и приключи състезанието.

Постепенно Фетел започна да катери позиции и в 18-ата обиколка вече заемаше 13-ото място, а Хамилтън все още се движи 19-ти.

Неймар поздрави световния шампион Люис Хамилтън

Ферстапен уверено контролираше нещата и след 23 обиколки водеше на втория Валтери Ботас на почти 6 секунди, а Хамилтън беше затворен с обиколка от лидера в подреждането.

В хода на състезанието в челото не се случваше почти нищо интересно, но Фетел и Хамилтън започнаха да си проправят път напред. В крайна сметка Фетел се пребори за 4-ото място, което обаче се оказа недостатъчно за да се бори за шампионската титла, а в заключителните обиколки Люис успя да стигне до 9-ото място в люта битка с Фернандо Алонсо с Макларън.

В крайна сметка това девето място се оказа напълно достатъчно за триумфа на британеца и неговата 4-а световна титла, изравнявайки се именно със Себастиан Фетел. В класирането Хамилтън има 333 точки, а Фетел, който е втори е с 277. Третата позиция  е Валтери Ботас с 262 т.