Дания се превърна в първия отбор от Европа, който се класира за Световното първенство в Катар следващото лято. Това стана факт след победа с 1:0 у дома над Австрия. Така "червения динами" записа осми успех от осем мача в  група F и с 24 точки е недостижим на върха.

Единственият гол в днешния мач вкара Йоаким Меле в 53-ата минута.

Двубоят започна с по-добра игра на домакините. В 23-ата минута Сков Олсен пропусна, а малко след това и Дамсгор не успя да се разпише.

В 53-ата минута Томас Дилейни направи хубав пробив и намери Меле отляво, който не сбърка. До края на успеха датчаните потърсиха второ попадение, с което да решат мача, но и без него стигнаха до ценния успех.

Възпитаниците на Каспер Хюлманд останаха без допуснат гол в квалификационната група и след двубоя с Австрия.