Португалия успя да прекърши храбрата съпротива на Ирландия, постигайки победа с 2:1 след обрат в последните секунди на двубоя.

БГНЕС
29 снимки

Мачът ще бъде запомнен главно от звездата Кристиано Роналдо, който наниза и двете попадения в 90-та и 96-та минута, с което стана играчът с най-много попадения в историята на мачовете на националните отбори.

Самият Роналдо обаче подведе рано съотборниците си, изпускайки дузпа в 15-та минута. Това беше наказано от "келтите", които в добавеното време на първата част нанеосха удар за 1:0, а голмайстор беше Джон Игън.

Португалия натисна през второто полувреме, но не създаде достатъчно, а срещата отиваше към шокиращ успех за Ирландия. Роналдо обаче откупи вината си за 1:1, а в последните секунди реализира втората дузпа в мача, за да даде ценни три точки за състава на Фернандо Сантош.