Испания победи Йордания с 3:1 в контрола преди началото на Мондиал 2022. Точни за иберийците бяха младите таланти Ансу Фати, Гави и Нико Уилямс. Хамза ал Дарадур беше точен за домакините в последните секудни на мача.

БГНЕС
7 снимки

Двубоят започна силно за "Ла Фурия" и в 13-ата минута Марко Асенсио намери Фати в наказателното поле, а нападателят не сбърка.

В 56-ата минута испанците стигнаха до втори гол. Карлос Солер опита да подаде към Гави, а противников защитник не успя да изчисти. Кълбото се озова в халфа на Барселона, а той удвои аванса на своя тим.

В 84-ата минута резервите Йереми Пино и Нико Уилямс комбинираха, а последният със силен шут вкара за 0:3. Крайният резултат оформи Ал Дарадур в края на мача.

Първият мач на Испания в Катар е на 23 ноември, а съперник е Коста Рика.