Аржентина победи Мексико с 2:0 в мач от група С на Световното първенство в Катар. Лионел Меси откри резултата в 64-та минута след страхотен удар извън наказателното поле, а Енцо Фернандес оформи крайния резултат в 87-та минута, след като получи подаване именно от Меси и завърши по невероятен начин в далечния ъгъл на вратата на Мексико. По този начин Аржентина е вече 2-ри с 3 точки и изостава с една от Полша, докато Мексико остава на 4-та позиция с едва една точка на сметката си и търси все още първото си попадение на Мондиала.

ВИЖТЕ КОЙ СТАНА ИГРАЧ НА МАЧА ТУК!

Срещата започна с няколко по-здрави сблъсъка предимно в средата на терена.

97 снимки

В 22-та минута Нестор Араухо извърши много грубо нарушение в центъра на терена, като заслужено получи декориран в жълто, макар и някои играчи на Аржентина да имаха претенции за червен картон. Лионел Меси опита изстрел от пряк свободен удар в 34-та минута, но Гилермо Очоа внимаваше и успя да се намеси, боксирайки топката.

Лионел Меси изпълни късо ъглов удар в 40-та минута към Ди Мария, койт центрира в наказателното поле за Лаутаро Мартинес, но изстрелът с глава на последния мина над напречната греда на Очоа. Аут за Мексико. В последната минута на редовното време за първото полувреме Алексис Вега отправи силен изстрел от пряк свободен удар, който бе париран прекрасно от Емилиано Мартинес.

99 снимки

В 64-та минута Лионел Меси получи добро подаване и овладя хубаво топката, за да завърши феноменално с удар извън наказателното поле, а вратарят Гилермо Очоа нямаше какво да направи и така резултатът бе открит в полза на Аржентина!

Нахуел Молина получи на добра позиция в наказателното поле, но неговият силен удар прелетя високо над вратата на Очоа.

92 снимки

В 87-та минута Енцо Фернандес получи от Лионел Меси в наказателното поле, а полузащитникът успя да демонстрира страхотно техника и с невероятен изстрел в далечния ляв ъгъл на Очоа не остави никакви шансове на вратаря на Мексико, правейки резултата 2:0.