Късна дузпа лиши Австралия от победа при гостуването срещу Оман в световните квалификации от зона Азия, а двата отбора направиха равенство 2:2. "Кенгурата" на два пъти пропиляха аванс в резултата и все още не са си осигурили участие на финалите на Мондиал 2022 в Катар.

След точно четвърт час игра австралийците взеха преднина след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар от Джейми Макларън.

Gulliver/GettyImages
35 снимки

Абдула Фаваз изравни с удар с десния крак девет минути след началото на второто полувреме.

Арън Моой върна Австралия на победния път в 79-ата минута след асистенция на Мичъл Дюк, но Фаваз фиксира крайното 2:2 след прецизно изпълнение на дузпа минута преди изтичане на редовното време.

Австралийският тим има актив от 15 точки на третото място в класирането в квалификационна група "В", докато Оман е с 8 точки на четвърта позиция.