Руският национален тим продължава уверено в битката за място на Мондиал 2022, след като записа трета победа от пет срещи в една от най-завързаните групи в европейските квалификации - “Н” . Този път отборът срази Кипър с 2:0 като гост и поне за няколко часа излезе еднолично начело в групата с актив от 10 точки. По-късно тази вечер другият лидер досега Хърватия гостува на Словакия.

Успехът е първи за “сборная” под ръководството на новия селекционер Валерий Карпин. Русия имаше шанс да поведе още с първия си удар в 6-ата минута, като точен беше Александър Ерохин след асистенция на Фьодор Смолов. В 55-ата минута Смолов се отличи с втори гол пас - този път към Рифат Жемалетдинов - 2:0.

В същото време Кипър остава последен в групата си с 4 точки.

В другия ранен двубой от групата Словения пребори Малта с 1:0 вкъщи и остава в борбата за класиране. Санди Ловрич беше точен от дузпа в 45-ата минута, а в 88-ата съотборникът му Андраж Шпорар пропусна втори наказателен удар.