Отборът на Борусия Дортмунд победи Пари Сен Жермен с 1:0 в първия полуфинален мач между двата тима в Шампионската лига.

Никлас Фюлкруг даде преднина на "жълто-черните" с гол в 35-ата минута. Тоав се оказа и единственото попадение в мача. Така "жълто-черните" взеха минимален аванс преди реванша в Париж следващата седмица на 7-и май.

Gulliver/GettyImages
34 снимки

Дембеле показа отлична техника в 11-ата минута, елиминирайки бранител на "жълто-черните". След това французинът шутира по земя от дистанция, но изпълнението му мина встрани от целта.

Две минути след това добра ситуация се откри и за немския тим. Джейдън Санчо остана на добра стрелкова позиция, но от малък ъгъл не успя да преодолее Донарума.

В 17-ата минута Усман Дембеле отново обстрелва вратата на Борусия извън наказателното, този път с левия крак. Той обаче не успя да завърти добре топката и тя излезе в аут.

Домакините стигнаха до гол в 35-ата минута. Шлотербек пусна страхотен извеждащ пас към Никлас Фюлкруг, който се измъкна от защитата на парижани, пое и след това прати топката покрай Донарума за 1:0.

С това лошите новини за Луис Енрике не приключиха, тъй като той трябваше да замени принудително Люка Ернандес. На негово място се появи Лукас Бералдо.

Минута преди края на полувремето Борусия имаше още една добра възможност за гол. Забитцер отклони към Фюлкруг, а той върна към австриеца. След това Забитцер шутира, но право в стража на ПСЖ. След това пък имаше сблъсък между Маркиньос и Ян Маатсен, като футболистът на "жълто-черните" падна в наказателното и домакините искаха дузпа, но Антъни Тейлър остави играта да продължи.

В 48-ата минута Баркола стреля от дистанция. Изпълнението му бе точно, но по никакъв начин не затрудни вратаря на Борусия Дортмунд.

Четири минути след това ПСЖ нацели две греди в една атака. Първо Мбапе си нагласи топката на левия крак и стреля по диагонала, а ударът му срещна левия страничен стълб. Топката остана в игра и в крайна сметка стигна до включилия се Хакими, който пък нацели другия страничен стълб.

В 56-ата минута Маркиньос прати страхотно подаване към вратарското наказателно, където Фабиан Руис изскочи и завърши с глава. Испанецът обаче не успя да уцели вратата.

В 60-ата минута Фюлкруг пропиля добър шанс да удвои за германския тим. Джейдън Санчо проби отлично отдясно и намери свободния нападател. Той обаче не успя да вкара, след като не осъществи добър контакт с топката.

Три минути след това "жълто-черните" отново се впуснаха в атака. Бранд центрира към Фюлкруг, който не успя да стреля с глава, а като че ли той бе избутан в гръб. Домакините поискаха дузпа, но реферът остави играта да продължи, а допълнителна намеса от ВАР нямаше.

В 75-ата минута Санчо се оказа с топка в крака в наказателното на гостите. Той финтира на няколко пъти, а след това стреля. След лек рикошет обаче топката стана лесна за Донарума, който улови.

Пет минути след това Усман Дембеле пропусна страхотен шанс да изравни. Хакими проби и потърси французина, който беше свободен около бялата точка. Последвалият удар от негова страна обаче мина над напречната греда.

В 86-ата минута Витиня копна добре топката към Фабиан Руис, който отново стреля неточно с глава. След това голови възможности нямаше и така Борусия Дортмунд спечели срещата у дома и взе минимален аванс преди реванша.

FT / Борусия Дортмунд - Пари Сен Жермен 1:0

1:0 Никлас Фюлкруг 35'

Съставите на двата отбора:

Борусия: 1. Грегор Кобел, 26. Юлиан Риерсон, 15. Матс Хумелс, 4. Нико Шлотербек, 22. Ян Маатсен, 23. Емре Джан (К), 20. Марсел Забицер, 27. Карим Адейеми, 19. Юлиан Брандт, 10. Джейдън Санчо, 14. Никлас Фюлкруг

Старши треньор: Един Терзич

ПСЖ: 99. Джанлуиджи Донарума, 2. Ашраф Хакими, 5. Маркиньос (К), 21. Люка Ернандес, 25. Нуно Мендеш, 33. Уорън Заир-Емери, 17. Витиня, 8. Фабиан Руис, 10. Усман Дембеле, 7. Килиан Мбапе, 29. Брадли Баркола

Старши треньор: Луис Енрике