Френският шампион Пари Сен Жермен постигна комфортна победа с 3:0 над италианския Милан на „Парк де Пренс“ в среща от третия кръг на група „F“ в Шампионската лига. Килиан Мбапе откри в 32-ата, а Рандал Коло Муани удвои в 53-ата, преди резервата Канг-ин Лий да оформи и крайния резултат в 89-ата минута.

Снимки: Gulliver/GettyImages
87 снимки

Срещата започна в спокойно темпо, но постепенно парижани взеха превес и стигнаха до аванс, а през втората част продължиха с доминацията си и съвсем заслужено удариха тежък шамар на безидейните "росонери".

По този начин възпитаниците на Луис Енрике излезе начело в класирането в групата с шест точки, с две пред Нюкасъл Юнайтед и Борусия Дортмунд. Милан е последен в групата с два пункта и без отбелязан гол. Ответният мач на "Сан Сиро" в Италия е на 07.11, вторник.

Старши треньорът на Пари Сен Жермен - Луис Енрике, заложи на схема 4-3-3 и бе направил шест промени в стартовия си състав след победата с 3:0 над Страсбург. На вратата бе бившият играч на „росонерите“ Джанлуиджи Донарума, а защитата бе оформена от Люка Ернандес, капитана Маркиньос, както и новите имена Милан Шкриниар и Ашраф Хакими. В халфовата линия бяха поставени Уорън Заир-Емери и Мануел Угарте, които подпомагаха Витиня. Атаката пък водеше триото Усман Дембеле, Рандал Коло Муани и Килиан Мбапе.

Наставникът на Милан - Стефано Пиоли, заложи на същата формация и бе направил четири промени спрямо загубата с 0:1 от Ювентус. На вратата се завърна Майк Менян, както и капитанът Тео Ернандес отляво в защитата, който носеше капитанската лента и за първи път в своята кариера се изправя срещу брат си Люка. Останалите в отбрана бяха Малик Тиау, Фикайо Томори и Пиер Калулу, който беше предпочетен за десния бек. В стартовия състав се завърна Раде Крунич до Юнус Муса и Тижани Райндерс. В атака пък действаха Рафаел Леао, Олимие Жиру и Кристиан Пулишич.

Снимки: БТА / BTA
73 снимки

КЛАСИРАНЕ В ШАМПИОНСКА ЛИГА / ПРОГРАМА

РЕЗУЛТАТИ ОТ ВСИЧКИ МАЧОВЕ В ШЛ В СРЯДА ВИЖТЕ ТУК!

В първите двайсетина минути гостите от Милано бяха по-активни и стигнаха до няколко по-опасни центрирания и три ъглови удара. „Росонерите“ отправиха и два изстрела – един блокиран и един в аут на Рафаел Леао, които не застрашиха вратата на Джанлуиджи Донарума.

Първият точен удар в мача дойде в 22-ата минута, когато Килиан Мбапе стреля точно пред дъгата на наказателното поле, но право в ръцете на Майк Менян.

Милан отговори в 26-ата минута, когато тимът организира бърза атака отляво и с два паса Рафа Леао беше изведен в наказателното поле и шутира към далечния ъгъл, но покрай гредата в аут.

Постепенно двата отбора се разиграха, а след половин час игра Мбапе си освободи пространство за опасен изстрел от дистанция, който обаче профуча покрай лявата греда на Менян.

ПСЖ първи нанесе своя удар и откри резултата в 32-ата минута. Тогава Уорън Заир-Емери проби през центъра, пребори се с Тижани Райндерс, запази добре топката и подаде на Мбапе, който влезе в наказателното поле, рязко смени посоката и с изстрел между краката на Фикайо Томори намери долния десен ъгъл на Менян за 1:0.

До почивката парижани взеха контрола над двубоя, но втори гол не падна, докато Милан така и не успяваше да измисли нещо смислено в атака.

На почивката Стефано Пиоли пусна в игра Давиде Калабрия на мястото на Малик Тиау. Така настъпи промяна в защитата на "росонерите", като Калабрия заема мястото си на левия бек, а Тео Ернандес застана в центъра на отбраната.

Три минути след почивката ПСЖ си помисли, че е нанесъл втори удар след контраатака. Тогава Усман Дембеле беше намерен с чудесен пас отдясно. Крилото влезе в наказателното поле, залъга Томори и с хубав удар по земя не остави шансове на Менян в далечния му ъгъл. Попадението обаче беше разгледано със системата ВАР и в крайна сметка не беше зачетено заради нарушение на Мануел Угарте срещу Юнус Муса при отнемането на топката в центъра.

32 снимки

Секунди след подновяването на играта Милан можеше да изравни резултата. Тогава Менян изрита силно топката и Пулишич я овладя чак в наказателното поле, където пусна малко по-дълъг пас към Жиру на далечната греда, но ударът на нападателя завърши във външната страна на мрежата.

Все пак домакините стигнаха до второ попадение в 53-ата минута, когато Дембеле получи топката отляво в наказателното поле след хитро изпълнение на корнер, задържа между трима и стреля към вратата, но Менян отрази. Топката обаче попадна в Рандал Коло Муани, който бе оставен сам на далечната греда ичукна топката в опразнената врата за 2:0.

В 58-ата минута Мбапе стреля силно, но в ръцете на Менян. Милан отговори с точен шут на Пулишич пет минути по-късно, който обаче не затрудни Донарума. В 67-ата минута и Леао също отправи несполучлив удар.

Двадесет минути преди края на редовното време Жиру опита да прехвърли Донарума, който все пак улови топката. В 78-ата минута Леао нахлу в наказателното поле, но Хакими и Донарума успяха да блокират удара на португалеца, който беше насочен в близкия ъгъл на вратата.

В 81-ата минута Жиру стреля с глава, но Донарума спаси и улови.

Минута след това ПСЖ можеше да сложи точка на спора, след като Мбапе получи отляво в наказателното поле и отправи страхотен изстрел, но Менян направи още по-впечатляващо спасяване и с лявата ръка отклони кълбото в гредата и последва корнер.

ПСЖ довърши „росонерите“ в 89-ата минута, когато Емери проби отдясно, влезе в наказателното поле и върна топката назад, която беше прескочена от Гонсало Рамош, а след това Канг-ин Лий завърши с хубав удар с левия крак в долния ляв ъгъл на Менян за крайното 3:0.

FT  | ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН – МИЛАН  3:0

1:0 Килиан Мбапе 32'

2:0 Рандал Коло Муани 53'

3:0 Канг-ин Лий 89'