В мач от квалификациите за Световното първенство по футбол в Азия, Саудитска Арабия постигна драматична победа с 2:1 срещу Китай на 10 септември 2024 г. Мачът беше част от третия етап на квалификациите и се игра на китайска територия.

Още в 14-та минута Китай излезе напред благодарение на автогол на саудитския защитник Абдулах Ладжами. Саудитска Арабия обаче бързо отговори и в 39-та минута Хасан Кадеш изравни резултата след асистенция на звездата Салем Ал Даусари. Първото полувреме завърши при резултат 1:1, а китайският отбор показа борбеност и добра игра.

Във второто полувреме Саудитска Арабия увеличи натиска и накрая, в 90-та минута, отново Хасан Кадеш отбеляза, този път с асистенция от Мусаб Ал Джуайр, за да осигури победата на гостите с 2:1. Въпреки усилията на Китай в добавеното време, резултатът остана непроменен.