Нидерландия и Германия завършиха 2:2 в двубой от Лигата на нациите. Попаденията за "лалетата" бяха дело на Тижани Райндерс и Дензъл Дъмфрис, а за гостите точни бяха Денис Ундав и Йозуа Кимих. Двубоят бе изключително интересен, като предложи много битка, а и на моменти нерви, за да се стигна до това зрелищно равенство.

Срещата бе равностойна, като Германия имаше повече удари и владееше малко повече топката, но не успя да си тръгне с трите точки от Амстердам. С това равенство Нидерландия е 2-и с четири точки на сметката си, а Германия оглавява групата със същия точков актив.

Getty/Gulliver images
39 снимки

Още във втората минута Нидерландия организира страхотна атака, като Раян Гравенберх пусна великолепен извеждащ пас зад противниковата защита към Тижани Райндерс, който остана очи в очи с вратаря на Германия и не сбърка, отправяйки чудесен удар между краката на Тер Щеген - 1:0 за Нидерландия.

В 15-а минута домакините отново имаха добър шанс и Дензъл Дъмфрис демонстрира добра ориентация около точката на дузпата, за да достигне до центриране от свободния удар, но насочи отиграването си с глава малко встрани от дясната греда.

Малко след това Раян Гравенберх изпрати виртуозно дълго подаване в предни позиции, което бе достигнато от Шави Симонс, а той пое дълбоко в наказателното поле и реши да стреля, но трябваше да се справи по-добре, а Тер Щеген реагира превъзходно и улови.

В 38-а минута Де Лихт допусна груба грешка, като Германия организира бърза атака, при която Флориан Вирц шутира, но стражът на Нидерландия спаси. Последва обаче добавка на Дениз Ундав, при която нямаше какво да се направи - 1:1.

В добавеното време на първото полувреме Денис Ундав достави перфектен пас, а Йозуа Кимих се измъкна от персоналния си пазач и успя да завърши с превърходен удар, осъществяавйки пълния обрат - 2:1 за Германия.

В 50-а минута Нидерландия показа страхотни качества в атака, като Браян Броби овладя в наказателното поле и достави перфектното подаване към Дензел Дъмфрис, който успя да отбележи пред опразнената врата и да изравни резултата - 2:2.

Гостите веднага можеха да поведат отново в резултата със сходна атака, като Кай Хаверц трябваше да завърши пред опразнената врата, а Тимбер не успя да го блокира навреме, но нопадателят пропусна и изпрати топката над напречната греда.

Пет минути по-късно Раян Гравенбех пое подаване и опита изстрел от дистанция съм долния ляв ъгъл, но Тер Щеген блесна с превъзходно спасяване. До края на двубоя двата отбора заложиха повече на здрави единоборства, като чистите голови положения отсъстваха и се водеше сериозна битка в средата на терена, а Германия владееше повече топката и търсеше повече трите точки в края на мача.

Стартови състави:

Нидерландия: 1. Барт Вербруген, 5. Нейтън Аке, 4. Върджил ван Дайк, 15. Матайс де Лихт, 22. Дензъл Дъмфрис, 6. Раян Гравенберх, 14. Тижани Райндерс, 8. Йерди Схаутен, 11. Коди Гакпо, 7. Шави Симонс, 19. Браян Броби

Германия: 1. Марк-Андре тер Щеген, 22. Давид Раум, 15. Нико Шлотербек, 4. Джонатан Тах, 6. Йозуа Кимих, 5. Паскал Грос, 8. Роберт Андрих, 7. Кай Хаверц, 17. Флориан Вирц, 10. Джамал Мусиала, 13. Денис Ундав