Испания надви като гост Швейцария с 4:1 в двубой от от Лига А на турнира Лига на нациите. Попадението за домакините бе дело на Зеки Амдуни, а за "Ла Фурия" се разписаха Хоселу, Фабиан Руис на два пъти и Феран Торес. В 20-а минута Испания остана с човек по-малко след червен картон на Робин Льо Норман.

Испания доминираше през първата част, но през второто полувреме демонстрира по-предпазлив футбол, но в края на срещата индивидуалната класа на европейския шампион отново си пролича и тимът на Луис де ла Фуенте категорично надви съперника си. След тази победа Испания е 2-и с 4 точки на сметката си, докато Швейцария остава на 4-о място без точки.

Швейцария Испания

източник: Sofascore

Още в 3-а минута Испания можеше да открие резултата, като Хоселу имаше страхотен шанс, след като стреля от упор, а топката влизаше под напречната греда, но Грегор Кобел блесна с уникално спасяване, за да предотврати сигурен гол. От последвалия корнер Хоселу се стрелна в противниковото наказателно поле след подаването на Ламин Ямал и отбеляза по великолепен начин отблизо в левия ъгъл - 1:0 за Испания.

Само три минути по-късно гостите допуснаха груба грешка в защита и Брийл Емболо се възползва, като направи чудесен пробив по левия фланг, като накрая намери непокрития Бечир Омерагич, който пред опразнената врата не сбърка, но след преглед с ВАР попадението бе отменено поради игра с ръка на Рему Фройлер в зародиша на атаката, а резултатът остана същия.

В 13-а минута Испания организира бърза контраатака, а Нико Уилямс бе великолепно изведен, след което си освободи пространство и шутира, но Кобел спаси. Там бе Фабиан Руис, който направи перфектната добавка, която нямаше как да бъде спряна - 2:0 за Испания.

В 20-а минута Робин Льо Норман направи истинска глупост, като бе последен в защитата и задържа Брийл Емболо, който щеше да е сам срещу вратаря, а съдията не се поколеба да покаже директен червен картон на защитника на Испания.

От последвалия пряк свободен удар Зеки Амдуни стреля директно, но топката се отби от напречната греда. В 40-а минута Швейцария изпълни страхотно ъгловия удар, като Брийл Емболо отклони на първа греда, а Зеки Амдуни се включи от втора позиция, за да засече и да я изпрати във вратата на Давид Рая, а резултатът бе намален - 1:2.

През втората част Испания се прибра значително в собствената половина, като до 75-а минута нямаше удар и владееше топката под 30 процента от времето във втората част. Възможностите на Швейцария бяха силно ограничени, като те търсеха шансове да отправят точен удар.

В 77-а минута Фабиан Руис демонстрира чудесна ориентация в наказателното поле, овладявайки брилянтен пас и отправяйки удар от движение в долния ляв ъгъл - 3:1 за Испания.

Само три минути по-късно Хоселу се озова в свободно пространство с топка в крака след светкавична контраатака. Той погледна и плъзна към Феран Торес, който хладнокръвно я промуши покрай вратаря от средно разстояние - 4:1 за Испания.

Стартови състави:

Швейцария: 1. Грегор Гобел, 13. Рикардо Родригес, 5. Мануел Аканджи, 22. Грегори Вютрих, 20. Мишел Ебишер, 6. Денис Закария, 8. Рему Фройлер, 3. Силван Видмер, 17. Рубен Варгас, 22. Зеки Амдуни, 7. Брийл Емболо

Испания: 1. Давия Рая, 12. Алехандро Грималдо, 14. Аймерик Лапорт, 3. Робин Льо Норман, 2. Дани Карвахал, 8. Фабиан Руис, 16. Родри, 17. Нико Уилямс, 19. Ламин Ямал, 20. Педри, 9. Хоселу