Новият шампион на Германия – Байер Леверкузен, продължава с уникалното си представяне през сезона. Тимът на Шаби Алонсо се класира за полуфиналите в Лига Европа, след като стигна до равенство 1:1 при визитата си на английския Уест Хем в четвъртфинален мач реванш. След победата с 2:0 в първия мач, хиксът осигури продължаване на германците напред в турнира.

Равенството означава, че Байер продължава серията си без загуба през сезона на невероятните 44 мача във всички състезания.

В големи периоди от мача тимът на Дейвид Мойс бе по-добрият на терна, но вкрайна сметка тимът от Леверкузен отново съумя да се измъкне от поражението в заключителните секунди.

Футболистите на Шаби Алонсо отравиха само девет удара в мача, което е най-ниския показател за отбора във всички мачове от Лига Европа този сезон.

Михаил Антонио откри за Уест Хем в 13-ата минута, а секунди преди края на редовното време Фримпонг израни.

На полуфиналите в надпреварата Байер ще срещне тима на Рома, който отстрани Милан след 1:0 в първия мач и победа с 2:1 в реванша.

Gulliver/GettyImages
50 снимки

Очаквано двубоят в английската столица започна с домакински натиск. Тимът на Уест Хем трябваше да стопява пасив от два чисти гола и логично футболистите на мениджъра Дейвид Мойс се хвърлиха в атака още от първите минути. Само след секунди игра удар на Джаръд Боуен бе блокиран.

Първата реална голова възможност в мача обаче дойде пред вратата на „чуковете”. Фабиански трябваше да се намесва решително след удар на Тела, за да предотврати гол за гостите.

По-активната игра на лондончани все пак даде резултат след тринадесет игра, когато Уест Хем откри резултата. Боуен и Цоуфал размениха пасове на десния фланг, преди топката да бъде центриране в наказателното поле, където Михаил Антонио се измъкна от опеката на двама бранители на Байер и с глава порази целта.

Футболистите на Мойс продължиха да играят по-активно и след попадението във вратата на „аспирините”. В 22-ата минута Боуен отне топката в собствената си половина, напредна добре и комбинира с Уорд Праус по левия фланг. Полузащитникът центрира в пеналта, където Антонио отново се пребори за топката и отправи удар с глава, но този път изстрелът му нямаше силата, за да затрудни вратаря на германците.

Гостите от Леверкузен, които само преди няколко дни вдигнаха титлата в Германия трудно намираха път към противниковата врата. „Чуковете” умело затваряха празните пространства и атакуваха предимно по рилата, а това създаваше сериозни проблеми за играчите на Шаби Алонсо.

Джаръд Боуен и Михаил Антонио бяха сериозна заплаха за отбраната на „аспирините”, като минути преди почивката комбинация между двамата едва не доведе до втори гол за домакините.

Втората част започна с много добра ситуация за гостите. Фримпонг направи страхотен пробив, след което комбинира с Вирц отляво, който стреля, но встрани от вратата.

Постепенно футболистите на домакините показаха признаци на умора, а от това се възползваха играчите на „аспирините”. Атаките на гостите започваха да стават все по-опасни и по-опасни, а на няколко пъти късметът определено покри Фабиански на вратата на Уест Хем. Вирц, Адли и Фримпонг имаха възможност да обстрелват вратата на домакините, като последният бе най-близо до това да изравни резултата. Фрипонг бе изведен абсолютно сам срещу вратаря на домакините, но изстрелът му не попадна в целта.

Жереми Фримпонг все пак успя да запиеш името си сред голмайсторите минута преди края на редовното време, когато късметът му се усмихна. Той се разписа, след като ударът му рикошира в тялото на Аарън Кресуел, за да изравни резултата.

FT УЕСТ ХЕМ – БАЙЕР Л 1:1 (0:2 в първия мач)

1:0 Антонио 13', 1:1 Фримпонг 89'