Милан победи Ювентус с 2:0 в дербито на 9-ия кръг на Серия А. Головете за домакините отбелязаха

37 снимки

В 9-та минута дойде първата интересна ситуация в мача. Хуан Куадрадо опита диагонален удар от границата на наказателното поле, но топката премина покрай вратата на Татарушану. В 12-та минута Влаховиз взаимодейства с Аркадиуш Милик, но полякът стреля право в ръцете на вратаря на Милан.

В 20-та минута Милан изпълни корнер и след разбъркване Леао стреля, но ударът му срещна дясната греда на Шчесни и топката излезна в аут. В 34-та минута Рафаел Леао опита късмета си от далечно разстояние, но неговият изстрел отново срещна гредата. Късмет за Ювентус. В първата минута на продължението на първото полувреме след центриране от корнер и удар с глава, топката попадна във Фикайо Томори, който се завъртя и от близка дистанция успя да открие резултата - 1:0.

В 54-та минута Брахим Диас направи страхотен самостоятелен пробив и успя с хубав завършваш удар да удвои резултата в полза на "росонерите" - 2:0. В 67-та минута де Кателаре изведе Тео Ернандес, който заобиколи технично вратаря и се опита да го превхърли от трудна позиция, но топката премина над напречната греда. Аркадиуш Милик получи страхотно центриране в 70-та минута, но ударът му с глава бе право в ръцете на Татарушану.

В 90-та минута Бремер имаше възможност да стреля от пеналтерията след корнер, но ударът му бе блокиран. Дивок Ориги напредна добре с топката и можеше да направи резултата класически, но ударът му бе спасен от Шчесни. До края на мача имаше различни спречквания между играчите, последнани от жълти картони, но нямаше голови възможности и Милан победи с 2:0 в дербито с Ювентус.

С тази победа Милан вече е на трета позиция с актив от 20 точки, колкото имат и отборите пред тях - Наполи и Аталанта, но "росонерите" са с мач повече. Юве остават на 8 позиция с 13 точки, регистрирайки втората си загуба са сезона

Стартови състави:

Милан: 1. Татарушану, 23. Томори, 19. Ернандес, 46. Габия, 20. Калулу, 4. Бенасер, 8. Тонали, 32. Побега, 10. Диас, 17. Леао, 9. Жиру

Треньор: Стефано Пиоли

Ювентус1. Шчесни, 3. Бремер, 19. Бонучи, 6. Данило, 12. Алекс Сандро, 17. Костич, 25. Рабио, 5. Локатели, 11. Куадрадо, 14. Милик, 9. Влахович

Треньор: Максимилиано Алегри