Интер победи Наполи с 3:0 в дербито на 14-я кръг в Серия А. Попаденията бяха дело на Хакан Чалханоглу, Николо Барела и Маркус Тюрам. "Нерадзурите" бяха по-добрият отбор през цялата среща и създадоха множество сериозни положения пред противниковата врата, като заслужено спечелиха двубоя. С тази победа Интер оглавява вече класирането в Серия А с актив от 35 точки, докато Наполи остава 5-и с 24 пункта на сметката си.

Gulliver/GettyImages
20 снимки

В 12-а минута бе първата по-сериозна възможност в срещата, като Лаутаро Мартинес размени добри подавания с Маркюс Тюрам, а последният се озова на чиста позиция и стреля, за да вкара топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено поради засада и резултатът остана 0:0.

Десетина минути по-късно домакините също имаха своята голяма възможност, след като Франк Ангиса се свлече след съприкосновение в наказателното поле, но съдията показа, че играта трябва да продължи. В 36-а минута Матео Политано достигно до късо подаване на границата на наказателното поле и стреля веднага, но топката се отби от напречната греда.

Малко след това Лаутаро Мартинес имаше страхотна възможност пред себе си, след като намери празното пространство в наказателното поле и шутира в средата на вратата, но Алекс Мерес реагира с чудесно спасяване.

В 44-а минута Интер нанесе своя удар. "Нерадзурите" организираха добра контраатака, при която имаше центриране отляво, а тя бе свалена, след което бе намерен Хакан Чалханоглу на границата на наказателното поле, а последният не се поколеба да отправи топовен шут, за да открие резултата - 1:0 за Интер.

В 57-а минута Виктор Осимен проби в наказателното поле и падна след единоборство с противников играч, но дузпа не бе отсъдена. Топката достигна до Хвича Кварацхелия, който овладя добре и опита удар по диагонала, но Ян Зомер внимаваше и със сетни сили изби в корнер.

Само четири минути по-късно Интер отново организира чудесна контрааката, а Лаутаро Мартинес от фланга намери Николо Барела, който премина като на шега през няколко противникови играчи, за да завърши във вратата на съперника - 2:0 за Интер.

В 85-а минута топката достигна до десния фланг за Хуан Куадрадо, който видя празното пространство и пусна прострелно подаване към Маркъс Тюрам, който нямаше как да сбърка пред опразнената врата - 3:0 за Интер.

Стартови състави:

Наполи: 1. Алекс Мерет, 3. Натан, 55. Лео Йостигард, 13. Амир Рахмани, 22. Джовани Ди Лоренцо, 7. Елиф Елмас, 68. Станислав Лоботка, 99. Франк Ангиса, 77. Хвича Кварацхелия, 21. Матео Политано, 9. Виктор Осимен

Интер: 1. Ян Зомер, 15. Франческо Ачерби, 6. Стефан де Врай, 36. Матео Дармиан, 32. Федерико Димарко, 22. Хенрих Мхитарян, 20. Хакан Чалханоглу, 23. Николо Барела, 2. Дензъл Дъмфрис, 9. Маркус Тюрам, 10. Лаутаро Мартинес