Байерн Мюнхен победи с 4:0 Борусия Дортмунд в Дер Класикер. Хеттрик за баварците отбеляза Хари Кейн, а началото на разгрома бе поставено още в 4-ата минута, когато Дайо Упамекано отбеляза с глава.

С победата Байерн се доближи на две точки от лидера Байер Леверкузен (26 за мюнхенци срещу 28 за "аспирините").

"Жълто-черните" остават в зона Шампионска лига. Вестфалци са четвърти с 21 точки, като това е първата им загуба за сезона.

Победата е девета в последните 10 мача за Байерн срещу Борусия Дортмунд.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

След само 4 минути игра Байерн Мюнхен поведе. Дайо Упамекано избяга на персоналния си пазач Нико Шлотербек и с глава разстреля Грегор Кобел от 4-5 метра.

Още до 10-ата минута резултатът вече бе 0:2. Мусиала спечели много терен през центъра и намери Сане зад гърба на Хумелс, а крилото от своя страна поднесе топката на Кейн на празна врата. За англичанина не бе проблем да удвои на полупразна врата.

Впоследствие на два пъти засадата спаси Борусия от още проблеми. Първо такава бе маркирана срещу Сане, който излезе сам срещу Кобел и макар швейцарецът да се намеси, далеч не бе осуетил опасността пред  вратата си. В положение офсайд се намери и Хари Кейн в 30-ата минута, когато стреля по диагонал и намери гредата, след което топката попадна у Сане.

В самия край на полувремето "жълто-черните" погледнаха по-смело към вратата на своя гост. Удар на Дониел Мален от около 20 метра профуча над напречната греда.

Втората част обаче започна с тревога за Борусия - Мусиала излезе един на един с Кобел и за щастие на всички фенове на домакините, стреля в тялото на Кобел.

Последва натиск на Дортмунд и в 56-ата Нойер спаси опасен шут на Марко Ройс.

Само две минути след това обаче Сане беше на крачка от гол за мюнхенци, но и този път стражът на Борусия отрази.

В 64-ата Кобел пак се отличи с важна намеса, като и сега пред него се оказа Мусиала.

Поредицата опасни офанзиви на баварците все пак доведе до гол в 73-тата. Тогава Коман изведе Кейн очи в очи с Кобел, който този път не успя да направи нищо - 3:0 за шампиона.

Дълбоко в добавеното време Хари Кейн бе изведен зад "жълто-черната" отбрана и с клиничен завършващ удар направи резултата за Дортмунд умопомрачителен - 0:4.

FT / Борусия Дортмунд - Байерн Мюнхен 0:4

0:1 Дайо Упамекано 4`

0:2 Хари Кейн 9`

0:3 Хари Кейн 73`

0:4 Хари Кейн 90+2`

Борусия Дортмунд: Грегор Кобел, Мариус Волф, Матс Хумелс, Нико Шлотербек, Юлиан Риерсон, Салих Озджан, Марсел Забитцер, Дониел Мален, Марко Ройс, Юлиан Брандт, Никлас Фюлкруг

Треньор: Един Терзич

Байерн Мюнхен: Мануел Нойер, Нусаир Мазрауи, Ким Мин-Дже, Дайо Упамекано, Алфонсо Дейвис, Леон Горетцка, Конрад Лаймер, Лирой Сане, Джамал Мусиала, Кингсли Коман, Хари Кейн