Отборите на Кьолн и Майнц не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2 в истинско голово шоу от 26-тия кръг на Бундеслигата. В 6-ата минута резултатът бе открит от Марк Ут, който се разписа от точно изпълнена дузпа. В 53-ата минута Флориан Кайнц удвои преднината на домакините. След това обаче, появилият се като резерва, нападател Тайво Авоний върна гостите в мача, след като отбеляза в 61-ата минута. Пиер Кунде успя да изравни за Майнц в 72-ата минута и да узакони крайния резултат.

Двата тима ни представиха доста качествена продукция с доста положения, като трите точки можеха да отидат във всяка от двете страни. След ранния откриващ гол за домакините, Майнц бяха тези, които взеха преимущество, но изпуснаха няколко добри положения. Ново бързо попадение за домакините през втората част им донесе комфортна преднина, но последва нов силен период на гостите, които успяха да изравнят. След това и двата тима имаха по още една чудесна ситуация, но не успяха да ги материализират.

С това равенство Кьолн остава 10-ти с 33 точки, докато Майнц са 15-ти с 27, на четири от опасната зона. В следващия кръг "козлите" приемат Фортуна Дюселдорф, а Майнц домакинства на РБ Лайпциг.

Домакините започнаха силно сблъсъка и получиха право да изпълнят дузпа в шестата минута, когато капитанът на гостите Муса Никате препъна Марк Ут в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. След кратка консултация със системата ВАР, наказателният удар бе потвърден. Зад топката застана потърпевшия Ут, който бе безпогрешен – 1:0.

В 12-ата минута Майнц пропусна страхотна възможност да изравни. Карим Онисиво проби добре в наказателното поле и подаде за Жан-Пол Боетиус, който стреля от близко, но Тони Лайстнер блокира изстрела и топката излезе в корнер.

В следващите минути действията на терена се развиваха основно в средата на терена, като капитанът на домакините Йонас Хектор и Флориан Кайнц получиха и жълти картони.

В 29-ата минута гостите отново имаха шанс да изравнят. Карим Онисиво си освободи място и отправи силен изстрел, но вратарят Тимо Хорн успя да се намеси брилянтно и с една ръка изби в ъглов удар.

Минута преди края  на първата част Флориан Кайнц получи топката на добра позиция на границата на наказателното поле и стреля опасно, но малко покрай вратата на Флориан Мюлер.

Домакините удвоиха преднината си отново седем минути след началото, този път, на втората част. В 53-ата минута Доминик Дрекслер центрира отдясно в наказателното поле и на далечната греда бе изпуснат Флориан Кайнц, който с глава направи 2:0.

В 56-ата минута Ели Скири направи чудесен рейд между няколко футболисти на Майнц и си освободи добра позиция за стрелба, но опитът му бе спасен от Флориан Мюлер.

Гостите успяха да върнат един гол в 61-ата минута. Робин Куасон изведе хитро отдясно в наказателното поле Ридле Баку. Халът центрира в малкото наказателно поле, където резервата Тайво Авоний изпревари вратаря Тимо Хорн и реализира за 2:1.​

В 72-ата минута Майнц успяха да стигнат до втори гол и да изравнят. Пиер Кунде получи топката в половината на домакините, напредна и премина през цели четирима футболисти на Кьолн и излязъл очи в очи срещу Хорн се разписа, донасяйки равенството в срещата – 2:2.

Шест минути след това гостите можеха да стигнат и до пълен обрат, когато Онисиво се озова сам срещу Хорн, но вратарят спаси.

В 81-вата минута пък Джон Кордоба се озова в същата ситуация, но на отсрещната врата, но Мюлер отрази.

До края на срещата положенията липсваха и срещата завърши наравно – 2:2.

КЬОЛН – МАЙНЦ 2:2

1:0 Марк Ут 6' (д)

2:0 Флориан Кайнц 53'

2:1 Тайво Авоний 61'

2:2 Пиер Кунде 72'

Стартови състави на двата отбора:

КЬОЛН (4-2-3-1): 1. Тимо Хорн – 2. Бено Шмиц, 33. Себастиан Борнау, 37. Тони Лайстнер, 34. Ноа Катербах – 28. Ели Шкири, 14. Йонас Хектор (к) – 29. Ян Тилман, 23. Марк Ут, 30. Флориан Кайнц – 15. Джон Кордоба

Старши треньор: Маркус Гисдол

МАЙНЦ (3-4-3): 1. Флориан Мюлер – 19. Муса Ниакате, 20. Едмилсон Фернандеш, 4. Джеремая Ст. Юсте – 3. Аарон Мартин Карикол, 5. Жан-Пол Боетиус, 14. Пиер Кунде Малонг, 34. Ридле Баку – 7. Робин Куайсон, 11. Жи Донг-Вон, 21. Карим Онсиво