Тимът на Хайденхайм победи Дармщат с 1:0 като гост в двубой от 31-ия кръг на германското футболно първенство.

Дармщат остава последен, 17-и във временното касиране в Бундеслигата със 17 точки в актива си и ще играе във втора дивизия през следващия сезон. Четири кръга преди края на шампионата отборът изостава с 13 точки от 15-ия Бохум.

Хайденхайм е 10-и в подреждането към момента с 37 точки, колкото има и 11-ият Вердер Бремен.

Победният гол за гостите бе дело на австрийският нападател Никола Доведан в 90-ата минута.

Футболистите на Хайденхайм бяха близо до попадение и през първото полувреме, в 26-ата минута, когато Патрик Майнка не успя да преодолее вратаря на Дармщат Марсел Шуен.

В 46-ата минута Тим Скарке пропусна добра възможност за домакините, а в 66-ата Фабиан Нюрнбергер също пропиля шанс за Дармщат. /БТА