Отборът на Турция успя да се добере най-малко до баражите за класиране на Евро 2012, след минимална победа над аутсайдера Азербайджан. В същото време Белгия отпадна от борбата след поражение с 1:3 от Германия. Бундестимът пък записа абсолютно пълен актив от победи – 10 от 10!

Въпреки очаквания успех, имайки предвид залога на мача, домакините от Турция стигнаха трудно до скъпоценните три точки. Единственият гол в двубоя дойде едва в 60-ата минута и бе дело на Бурак Йълмъз.

В същото време Германия бе безкомпромисна срещу Белгия, въпреки че отдавна си бе осигурила място на финалите в Полша и Украйна. Възпитаниците на Йоаким Льов победиха след голове на Месут Йозил, Шурле и Марио Гомес. Почетното попадение на белгийците пък дойде в 87-ата минута и бе дело на Фелайни.

В първия мач от групата, който бе без никакво значение Казахстан и Австрия стигнаха до скучно 0:0.

Така в крайното класиране в групата Германия събра актив от 30 точки, Турция се нареди втора със 17, а Белгия остана трета с две точки по-малко.