Домакинът на Евро 2012 Полша изненадващо спечели с 2:1 срещу Аржентина в приятелски мач. Адриан Мержейевски се разписа в полза на поляците през първото полувреме, а Павел Брожек добави още едно попадение сред почивката. Защитникът Пабло Сабалета реализира единствения гол за "гаучосите".

Аржентинският отбор изпробва състава си преди началото на Копа Америка през юли. В тима от Южна Америка не бяха Лионел Меси, Карлос Тевес и Хавиер Санети.

Мержейевски откри резултата в 26-ата минута на срещата, но Санети изравни две минути след почивката. Брожек донесе успеха с 2:1 в полза на "дружина полска" в 67-ата минута.

В сряда в Абуджа Нигерия надигра този експериментален състав на Аржентина с 4:1. Двубоят е разследван от ФИФА заради възможна уговорка между двата тима.