Отборът на Германия постигна трудна, но важна победа с минималното 1:0 като гост на Румъния в двубой от втория кръг на на Световните квалификации за Катар 2022 от група J. Серж Гнабри реализира единственото попадение в 16-ата минута.

Отборът на Йоаким Льов доминираше в големи периоди от срещата и създаде още няколко възможности, включително и греда на на Джошуа Кимих в 20-ата минута. В края гостите можеха да съжаляват, че не вкараха втори гол, тъй като румънците стигнаха до някои възможности, но не и до гол.

С този успех Бундестимът вече има 6 точки след два мача и води в групата, колкото точки има и Армения, а Румъния остава с 3 пункта. След три дни Германия приема Северна Македония, докато Румъния гостува на Армения.

Гостите започнаха по-напористо двубоя и в петата минута Емре Джан стреля, но над вратата.

Три минути след това и румънците имаха шанс да обстрелват вратата на Манеул Нойер. Валентин Михайла намери пред наказателното поле Клаудиу Кешеру, а нападателят на Лудогорец овладя и стреля, но също над вратата.

В 12-ата минута самият Михайла можеше да открие резултата, след като бе изведен с дълъг пас отляво в наказателното поле, но ударът му премина над вратата на Нойер.

Малко по-късно Кай Хавертц бе изведен сам срещу вратаря Нита, който успя да скъси ъгъла и да отрази изстрела.

Въпреки активното начало на румънците, гостите бяха тези, които първи отбелязаха попадение. В 16-ата минута Антонио Рюдигер намери отлично с дълъгъ пас на десния фланг Кай Хавертц. Футболистът на Челси навлезе навътре в наказателното поле и пусна отличен успореден пас на голлинията, който бе засеченточно от Серж Гнабри - 1:0.

Три минути след това германците можеха да удвоят. Джошуа Кимих стреля от дистанция, но топката се отби от напречната греда. Топката отскочи и Гнабри опита да напарви добавка след това, но вратарят Флориан Ничша скъси бързо ъгъла и парира изстрела му.

В 27-ата минута Разван Марин шутира силно от границата на наказателното поле, но Нойер внимаваше и спаси. В ответната атака удар на Кимих пред пеналта бе блокиран.

Пет минути след това нов удар на Гнабри бе уловен без проблеми от Ница. В 44-ата минута отново той засече с глава центриране от фланга, но над напречната греда.

През втората част гостите продължиха да диктуват темпото. При една от ситуациите Лерой Сане намери Емре Джан отляво, след което последва центриране към Леон Горецка в наказателното поле. Футболистът на Байерн стреля силно, но Ница спаси.

В 58-ата минута Гнабри успя да се промъкне между няколко защитници в наказателното поле и опита да стреля, но отново стражът на домакините изби в ъглов удар.

Три минути след това непокрития Илкай Гюндоган стреля, но за пореден път Ница се намеси

В 63-ата минута гостите бяха много близо до втори гол. Гнабри проби отляво и пусна пас за Сане, който опита да намери далечния ъгъл, но топката премина покрай гредата в аут.

Десет минути преди края на срещата резервата Тимо Вернер получи добро подаване, след което стреля в наказателното поле, но отново Флорин Ница отрази удара му. В 86-ата минута отново стражът на Румъния трябваше да се намесва след нов удар на Вернер.

Към края Румъния стигна до някои възможности. Влезлият като резерва Георге Пушкаш на два пъти се озова на добра позиция. Първия път Мануел Нойер излезе извън наказателното поле и го изпревари, а втория нападателят стреля право във вратаря

В добавеното време на двубоя домакините бяха много близо до изравняването. Матиас Гинтер изпусна покрай него да мине Николае Станчу отляво в наказателното поле, след което последва удар от халфа в близкия ъгъл, но топката се оплете от външната страна на мрежата.

FT | РУМЪНИЯ – ГЕРМАНИЯ 0:1

0:1 Серж Гнабри 16'

Стартови състави на двата отбора:

РУМЪНИЯ (4-2-3-1): 1. Флориан Ница – 4. Овидиу Попеску, 6. Влад Кирикеш ), 3. Алин Тошка, 22. Марио Камора – 18. Разван Марин, 7. Николае Станчу – 14. Янис Хаджи, 19. Флориан Танасе, 21. Валентин Михайла – 13. Клаудиу Кешеру

Селекционер: Мирел Радой

ГЕРМАНИЯ (4-3-3): 1. Мануел Нойер ) – 23. Емре Джан, 16. Антонио Рюдигер, 4. Матиас Гинтер, 13. Лукас Клостерман – 21. Илкай Гюндоган, 6. Джошуа Кимих, 18. Леон Горецка – 19. Лерой Сане, 20. Серж Гнабри, 10. Кай Хавертц

Селекционер: Йоаким Льов

Главен съдия: Клеман Тюрпен, Франция

Стадион: „Арена Насионал“, Букурещ, Румъния