Националният отбор на Грузия допусна драматчна загуба в домакинството си на Испания с резултат 1:2 в мач от втория кръг в група "В" на Световните квалификации за Катар 2022 година. Квича Кваратскелия откри резултата в 44-ата, а Феран Торес изравни в 56-ата минута. Дани Олмо пък донесе пълния обрат и трите точки за "ла фурия" в третата минута от добавеното време. Домакините завършиха срещата и с човек по-малко след червения картон на Леван Шенгелия в самия край на срещата.

Двубоят не предложи много любопитни ситуации освен трите гола, което обаче в крайна сметка се оказа достатъчно за успеха на испанците, които за втори пореден двубой показаха няко колебания и слабости в представянето си. Домакините пък могат да съжаляват за пропуснатата възможност, тъй като не оставиха вмного шансове на съперника си, но въпреки това загубиха.

С този успех възпитаниците на Луис Енрике вече имат четири точки след два мача и, поне временно, оглавяват класирането в групата. Грузия са последни без спечелена точка в актива си. След три дни "ла фурия" приема Косово, докато грузинците се гостуват на Гърция.

Двубоят започна с очакван натиск на "ла фурия", като първата опасна ситуация дойде в 11-ата минута, когато Феран Торес стреля в наказателното поле след кратко разбъркване, но вратарят на Грузия Гиорги Лория съумя да избие насочения в долния му ляв ъгъл удар в корнер.

В 18-ата минута и домакините застрашиха сериозно вратата на Испания. Гурам Кашия успя да засече топката сглава след центриране от корнер, но Унай Симон показа чудесен рефлекс и спаси.

В следващите минути и двата тима не успяваха да стигнат до качествени атаки, които да завръшат с опасност за някого от двамата вратари.

Когато изглеждаше, че полувремето ще приключи без попадения, Грузия удари. Отар Китейшвили получи топката пред наказателното поле и я продължи наляво към Квича Кваратскелия, който влезе в пеналтерията и с хубав изстрел по диагонала успя да препарира Унай Симон - 1:0.

На почивката за Испания се появиха Иниго Мартинес и Дани Олмо, които замениха Диего Йоренте и Брайън Хил. Малко след това и Тиаго Алкантара влезе в игра, като смени Фабиан Руис.

Испанците натиснаха и това даде резултат в 56-ата минута, когато изравниха резултата. Жорди Алба центрира отляво в наказателното поле, където Алваро Мората опита да отиграе топката с пета, но неуспешно. Кълбото обаче стигна до Феран Торес на далечната греда, а футболистът на Манчестър Сити нямаше как да сбърка от близка дистанция - 1:1.

В следващите минути Испания владееше повече топката, но така и не можеше да стигне до реални опасности пред вратата на своите домакини.

В 77-ата минута Дани Олмо получи пред наказателното поле, влезе в него и стреля, но неточно.

Испанците стигнаха до пълния обрат дълбоко в добавеното време на срещата. Алба намери Дани Олмо в половината на домакините, след което напредна и реши да пробва силен шут от голяма дистанция, който мина през ръцете на вратаря Лория и се озова в мрежата му, с което донесе крайния успех на иберийците.

Грузинците завършиха срещата с човек по-малко заради много грубо нарушение на Леван Шенгелия, който влезе остро в краката на Педри.

Секунди след това бе даден и последния съдийски сигнал.

FT | ГРУЗИЯ – ИСПАНИЯ 1:2

1:0 Квича Кваратскелия 44'

1:1 Феран Торес 56'

1:2 Дани Олмо 90+3'

Жълти картони: Диего Йоренте (Испания) 7', Педро Поро (Испания) 13'; Буду Зивзивадзе (Грузия) 18'

Стартови състави на двата отбора:

ГРУЗИЯ (4-2-3-1): 1. Гиорги Лория – 5. Гурам Гиорбелидзе, 23. Лаша Двали, 4. Гурам Кашия, 2. Отар Какабадзе – 7. Яба Канкава ), 21. Варелиане Гвия – 9. Саба Лобианидзе, 10. Отар Китейшвили, 18. Квича Кваратскелия – 8. Буду Зивзивадзе

Селекционер: Уили Саньол

ИСПАНИЯ (4-1-4-1): 23. Унай Симон – 18. Жорди Алба, 3. Диего Йоренте, 12. Ерик Гарсия, 2. Педро Поро – 5. Серхио Бускетс ) – 9. Брайън Хил, 20. Педри, 17. Фабиан Руис, 11. Феран Торес – 7. Алваро Мората