Националният отбор на Англия стигна до изразителен успех с резултат 4:0 в двубой от група „I“ на световните квалификации в зона Европа. Рахийм Стърлинг откри в 55-ата, а Хари Кейн удвои в 63-ата минута. Хари Магуайър също се разписа в 69-ата, а в 87-ата минута Деклан Райс оформи и крайния резултат.

Gulliver/GettyImages
98 снимки

"Трите лъва" диктуваха темпото през целия двубой, но прз пръвото полувреме не успяха да пробият защитата на "маджарите". През втората част обаче играчите на Гарет Саутгейт се развихриха и отбелязаха четири безответни попадения, а и пропеснаха още две-три добри ситуации.

С този успех Англия е убедителен лидер в групата с пълен актв от 12 точки след четири двубоя. Унгария са трети със седем. В следващия кръг англичаните приемат Андора, докато унгарците гостуват на Албания.

Първото полувреме Англия имаше притежанието на топката и бе активния тим, но не успя да стигне до чисто голово положение. Домакините пък се защитаваха много умело и компактно, като не допуснаха да бъдат пробити.

Рекордната покупка на Манчестър Сити Джак Грийлиш бе доста активен и създаде няколко опасности пред унгарската врата, но завършващият удар липсваше.

В 20-ата минута Хари Кейн шутира силно, но над вратата.

В 35-ата минута унгарците също опитаха да застрашат вратата на скучаещия Джордан Пикфорд. Бола проби отлично и използва празното пространство, но подаването му към Роланд Салай не бе добро и стражът на Евертън улови.

До края на полувремето попадения нито един от двата отбора не успя да отправи точен удар към някоя от вратите.

Първата реална сериозна възможност се откри пред капитана на Англия Хари Кейн пет минути след началото на втората част. Кайл Уокър изведе по отличен начин Кейн сам срещу Петер Гулачи, но нападателят на Тотнъм направи голям пропуск, като стреля във вратаря и той успя да избие.

В 55-ата минута „трите лъва“ успяха да поведат в резултата. Деклан Райс започна атака и изведе Джак Грийлиш, който пък подаде на Мейсън Маунт. Звездата на Челси пък успя да намери по великолепен начин Рахийм Стърлинг, който се разписа – 0:1.

Този гол даде импулс на англичаните, които отбелязаха втори гол в 63-ата минута. Маунт изведе отдясно Стърлинг, който центрира в наказателното поле, а на първа греда Кейн засече със глава за 0:2.

Капитанът на Англия пропусна да се разпише още веднъж малко по-късно, когато бе изведен отлично от Грийлиш.

В 69-ата минута гостите стигнаха и до трето попадение. Люк Шоу центрира от корнер, а Хари Магуайър бе изпуснат и с глава успя да реализира, въпреки че вратарят Гулаши докосна топката - 0:3.

В 78-ата минута Англия можеше да отбележи и четвърти гол, като Стърлинг стреля опасно, но Гулаши отрази. Оснен това и Кейн пропусна отлична възможност малко след това.

Три минути преди края на срещата Грийлиш намери Деклайн Райс на границата на наказателното поле и халфът на Уест Хем стреля. Топката за трети пореден път леко преодоля Гулаши, като вратарят отново можеше да се намеси по-добре - 0:4. Така бе оформен и крайния резултат.

FT | УНГАРИЯ – АНГЛИЯ 0:4

0:1 Рахийм Стърлинг 55'

0:2 Хари Кейн 63'

0:3 Хари Магуайър 69'

0:4 Деклан Райс 87'

Стартови състави на двата отбора:

УНГАРИЯ (3-4-2-1): 1. Петер Гулаши - 3. Акош Кешкеш, 6. Вили Орбан, 4. Атила Шалай - 14. Бендегуз Бола, Ласло Клайнхайслер, 13. Андрас Шафер, 5. Атила Фиола - 20. Роланд Шалай, 10. Доминик Собослай - 9. Адам Салай (к)

Селекционер: Марко Роси

АНГЛИЯ (4-2-3-1): 1. Джордан Пикфорд - 3. Люк Шоу, 6. Хари Магуайър, 5. Джон Стоунс, 2. Кайл Уокър - 4. Деклан Райс, 8. Калвин Филипс - 7. Джак Грийлиш, 11. Мейсън Маунт, 10. Рахийм Стърлинг - 9. Хари Кейн (к)